Tři nejlepší kámošky. Moderátorka a herečka Nikol, stylistka Kristýna a modelka Míša si založily blog. Každá má jiné zájmy, styl a působí v jiné oblasti, ale jedno mají společné... 
Lásku k módě.

tumblr_nwm8iwdBpa1s9x50do3_1280.jpg
tumblr_nwm8iwdBpa1s9x50do2_1280.jpg
tumblr_nwm8iwdBpa1s9x50do9_1280.jpg
tumblr_nwm8iwdBpa1s9x50do4_1280.jpg
tumblr_nwm8iwdBpa1s9x50do6_r1_1280.jpg
tumblr_nwm8iwdBpa1s9x50do8_r1_1280.jpg
tumblr_nwm8iwdBpa1s9x50do1_1280.jpg
tumblr_nwm8iwdBpa1s9x50do5_1280.jpg
tumblr_nwm8iwdBpa1s9x50do10_1280.jpg
tumblr_nwm8iwdBpa1s9x50do7_1280.jpg

TURKISH TRIP - PARAGLIDING 

 Vypadalo to jako dovolená snů. Hlavně díky předpovědi počasí, která se hned po příletu vyměnila a tak jsem nezažila jedinej den bez sluníčka ani tam ani tady. V Turecku jsem dokonce před pár lety i chvilku žila. Konkrétně v Istanbulu, kde jsem přes půl roku dělala modeling. To byly časy, ale žádnej “dream job” to teda nebyl. Byla jsme nucena se naučit turecky, takže si umim objednat kebab a sprostě nadávat, což se mi vlastně na konci výletu docela hodilo. Co se teda přesně stalo?

Do vyhlášenýho střediska na jih Turecka Oludeniz se jezdí hlavně s padákem. Je to mekka pro všechny milovníky vzdušných sportů, takže se pořád musíte dívat nad hlavu, jestli na vás někdo nepřistává…


image

Nad pláži denně přistane přes desítky paraglidistů a je to hodně oblíbená podívaná nejen pro turisty, ale i já třeba vydržela pozorovat nebe až do konce západu slunce. Občas jsme nechápala, co všechno se dá ve vzduchu na šňurách dělat za triky. 

  • Kurz Paraglidingu jsem si dělala před rokem v Letecký škole v Býkovivích u Brna u Jožky Káčera a pak odjela dělat zkoušky do italskýho Meduna, kde se ze mě stala ofiko pilotka. Od tý doby jsem se do vzduchu nedostala a tak jsem radši poprvé v Turecku vzletěla s nejznámějším českým pilotem Tomáš Lednikem v tandemu, protože jsem si chtěla trochu “zmapovat” cestu vzduchem a hlavně zjistit přistání, abych někoho nesejmula nebo to naopak nepřeletěla.
image


No to jsem ale neveděla do čeho jdu! Dělal se mnou takový figury, že jsme dole po přistání vrhla celou snídani a smrděla po mě celá přistávačka :)

Další tři dny jsme už lítala na křídle sama a užívala si úžasnej výhled nad mořem a celým letoviskem. Musíte dávat pozor i na termiku na vrcholku hor, aby se vám nezmuchlal padák na hlavou a celkově hlídat klimatický podmínky. Říká se ale, že je to jinak bezpečnej sport: Stačí správně odstartovat a přistát. Právě.

image


4. den vůbec nedejchalo. Ani na nejvyššim vrcholu hory Babadag (skoro 2.tisíc m nad mořem) nezafoukalo vůbec nic a tak jsem odstartovala s pomocí dalších členů kurzu a poslala to rovnou ze srázu dolu… 

Narazila jsem si holeně, koleno, kotník a ruce, ale po 10m pádu jsem se konečně zastavila o kameny. Přiběhli ke mě všichni včetně mýho přítele a vytáhli mě nahoru ošetřit. Byla jsem lehce v šoku a třásla jsme se, ale byla jsem šťastná, že žiju a že to odnesly “jen” ty nohy a odřeniny.

  • Tak jsme zbytek dovolený byla nucena trávit pasivně na pláži nebo u bazénu, ale popravdě to nebylo až tak strašný. Dát si na konci řijna čerstvý sladký jahody a nasbírat pár pih na obličej mi zas až tak nevadilo. Konečně jsem alespoň jednou přijela z dovolený opálená :)
image

Čeká mě teď rentgen a pár měsíců bez pohybu, takže ani sportu.. Předpokládám, že se to trochu odrazí na mý postavě (nevyjdu ani schody do Kliniky krásy Anděl), ale věřim tomu, že s náma na začátku roku zase půjdete do výzvy a že mě to namotivuje a budu mít aspoň co shejpovat.

Díky za podporu a nenechte se odradit a přihlaště se taky na některý z kurzů, protože letět na svém vlastním křídle nad lagunou a pláží je prostě zážitek s přívlastkem “breathtaking” a každej by si ho měl vyzkoušet! Já lítat rozhodně nepřestanu.


Nikol

PODZIMNÍ PHOTOSHOOT.

DESIGNBLOK 2015 STARTUJE!