Tři nejlepší kámošky. Moderátorka a herečka Nikol, stylistka Kristýna a modelka Míša si založily blog. Každá má jiné zájmy, styl a působí v jiné oblasti, ale jedno mají společné... 
Lásku k módě.

tumblr_o0w3j96ZRd1s9x50do3_1280.jpg
tumblr_o0w3j96ZRd1s9x50do4_1280.jpg
tumblr_o0w3j96ZRd1s9x50do1_1280.jpg
tumblr_o0w3j96ZRd1s9x50do5_1280.jpg
tumblr_o0w3j96ZRd1s9x50do2_1280.jpg
tumblr_o0w3j96ZRd1s9x50do6_1280.jpg

SAPA TOUR by Nikol

Dostali jste nebo darovali jako vánoční dárek výlet do Sapy - do centra Vietnamské komunity plné exotických vůní a chutí, levného oblečení a vlastně všeho co si (ne)umíte představit? Stát ve státě nabízí nesčetně možností pro všechny gurmány, kdo se nebojí experimentovat a ochutnat streetfood přímo v srdci největší tržnice u nás. Ale kdo se tam má vyznat? V tom nám pomohla průvodkyně Marcela, která nám ukázala osvědčené spoty, ale i nová tajná zákoutí a zajímavé tipy nejen na jídlo…   

Velkým tahákem pro všechny zvědavce je uvařené “kachní embrio”, které je považuje za místní delikatesu. Tenhle bizárek stojí jen 30Kč a je opravdu jen pro odvážnější. Já do toho nešla. Radši jsem si na rozjezd dala teplý “puding” se sladkýma fazolema a tapiokou. K tomu místní kávu se salkem od pouličního prodavače, která mě teda pořádně nakopla.


Naše milá průvodkyně Marcelka začala celou prohlídku přesně v 11h, jako každou neděli, výkladem o historii Vietnamců u nás, vzniku Sapy, taky o komunistickém režimu, zvyklostem, tradicím, náboženství a dokonce nás zasvětila do vitnamské abecedy a naučila nás správně číst názvy (nejen jídel :)

Míjíme kadeřnictví, cestovní kancelář, Vodafone, Českou Pojišťovnu, pár mercedesů, palety s hromadama lacinýho zboží a dokonce budhistický chrám, který si tu nedávno postavili hned vedle obrovské restaurace, kde se konají svatby a další různé ceremoniály.

No a už nám vyhládlo. Začínáme specialitou, kterou vitamci většinou podávaj k snídani - Bánh cuốn - rýžové rolky dělané na páře. Jsou fakt luxusní, plněné mletým vepřovým masem a černými houbami (Jidášovým uchem) posypané smaženou cibulkou.. Mňam!

Jestli si taky ujíždíte na vienamských polívkách tak oceníte Marcely tip na kapří polívku, ale doporučí vám i kde maj nejlepší Pho nebo Bún bò Nam Bộ (na to ale chodím stejně nejradši do Rememberu k Labuti nebo na Budějovickou na parkoviště:)

Na závěr jsme zašli do Marceli oblíbenýho krámu s ovocem a zeleninou a dalšíma specialitama. Seženete tady třeba čerstvý tofu za 20Kč/kus, kalamáry, krevety, krabi a další mořský potvory (o jejich čerstvosti se dá ale trochu pochybovat).

  • Doporučuju si tu nakoupit exotický ovoce jako passion fruit, mladý kokos, Jack fruit nebo papayu. Taky různý bylinky, omáčky, nudle.. no prostě tu seženete i to, co nepotřebujete :)

Pokud si chcete taky užít tenhle netradiční zážitek tak si objednejte SAPA TOUR na VUONG COOKING CLASS. Vstup pro 2 osoby je za 500,-
a pokud chcete i konzumaci jídla a kávy tak za 1200,-!

Tak dobrou chuť!

N.

BLOGES VÝZVA PRO VAŠI DUŠI!