Tři nejlepší kámošky. Moderátorka a herečka Nikol, stylistka Kristýna a modelka Míša si založily blog. Každá má jiné zájmy, styl a působí v jiné oblasti, ale jedno mají společné... 
Lásku k módě.

NIKOL NA DETOXU NEERA

Jak to funguje? Kolik si zhubla? Můžeš přitom cvičit? Nebojíš se jo-jo efektu? Kolik dní si vydržela? Jak to vlastně chutná? Přibližně tolik otázek jsem za poslední týden dostala nejen na mém Instagramu, ale i v soukr. zprávách a osobně. Pokusím se tedy na všechny odpovědět v následujícím postu. Jsem už totiž konečně na konci celé očistné kúry, takžeeee…

image

Detox Neera jsem poprvé vyzkoušela loni, když jsem potřebovala rychle zhubnout do role ve filmu Modelky s.r.o., na radu mých kamarádů, kteří tuhle očistu drží každé jaro a podzim pravidelně a zatím žadné vedlejší účinky nemaj. Já bohužel měla…

  • MOJE 1.OSOBNÍ ZKUŠENOST 

Loni u mě po týdenní “hladovce” nastal klasický jo-jo efekt a přibrala jsem víc než zhubla, ale jen proto, že jsem jela s Týnou do Londýna na přehlídku F&F, kde nás pozvali na loď do restaurace Jamieho Olivera… tak sory! Asi chápete. No přiznávám, dojela jsem tam jídlo snad po všech, protože je pravda, že nemáte na Neeře hlad, ale chuť ano. Takže si opravdu rozmyslete, jestli zvolíte 3 denní, týdenní nebo 10ti denní kúru. 

image

Vybrala jsem si i tentokrát sedmidenní z BIOVARA.CZ na 990,- a protože jsem se poučila z minula, tak si následující dny budu opravdu snažit váhu udržet a najet na normální stravu podle doporučení a začnu dnes pomerančovým džusem a zítra vývárkem…

image
  • KOLIK JSEM VLASTNĚ ZHUBLA?

No nebudu vám lhát, že to bylo easy. Jsem milovnice sladkýho, slanýho, hořkýho a vlastně i kyselýho. Sním toho opravdu hodně a miluju jídlo, ale naštěstí i sport, takže si udržuju postavu tak nějak pořád na stejné váze. Celý detox je o čištění střev a odplavení nečistot z organismu, dostáváte ze sebe staré zanesené jídlo, takže logicky zhubnete dost. Já tedy za týden přišla o 2,5 kg a je to na mé postavě prej dost znát, ale tím nemám ještě vyhráno…

image
  • WORKOUT? SERIOUSLY?

Na Neeře je doporučený snížit zátěž a intenzitu pohybu až o 60% včetně tréninkové dávky, takže jsem cvičila jógu, jezdila na bruslích, longboardu, běhala jen 3km místo 5km a zvládla i paddleboard a trénink v NTC na náplavce. 

image

Opravdu jsme se nebála, že bych schodila i svaly. Byla jsem sice víc vyčerpaná než obvykle, ale pila jsem k tomu jen mátový čaj, takže jsem spíš cítila absenci kofeinu a teinu ze zelého čaje a kafe na který jsem jinak zvyklá. Teď zase přidám kruhový tréninky v Kotvě a NTC, který jsou fakt hardcore! 

  • OPRAVDU NIC NEJÍŠ A NEMÁŠ HLAD?

Nejčastěji kladená otázka. Ne, fakt nemáte hlad. Díky kombinaci přírodních stromových sirupů (včetně nejkvalitnějšího javorového sirupu, a vyvážené směsi nejčistší mízy čtyř druhů palem), který vám dodává energii, dále citronu, který má alkalizační efekt na tělo a pomáhá rozložit tuky, má taky velké množství antioxidantů a vitaminu C a kayenského pepře, který zrychluje metabolismus a spaluje kalorie společně s vodou, která dopraví všechny složky do těla a dopřává organismu takovou “vnitřní koupel”.

image

V PRAXI / DEN NA NEEŘE :

  1. Den před zahájením celého detoxu si dáte projímací čaj ze SENNY
  2. Ráno vypijete na lačno teplou vodu s jódovanou solí /fakt síla, ale to nejhorší máte za sebou/, pak se připravte, že budete lítat na záchod se tzv. “čistit”
  3. Namícháte si správný poměr “lektvaru” : 1,5 dl Neera sirupu / 1,5 dl čerstvě vymačkané citrnové šťávy / 1,7 l vody a špetku Kayenského pepře /s tím fakt opatrně/ doporučuju dát do lednice. Oblíbila jsem si lahve CITRUSZINGER, která má obsah až 0,8l, je lehká a má super praktický brčko, takže to do vás půjde samo :)
  4. Tohle pijete celý den, obzvlášť pokud cítíte hlad nebo vás přepadne chuť na jídlo /nejhorší je pozorovat lidi v restauraci nebo partnera u večeře, to je teprve trénování silný vůle/
  5. Prokládáte čajem a vodou a doporučuju taky žvejky s mentolovou přichutí jako první pomoc při krizi, která prej obvykle nastane asi 3. a 5. den… já teda měla problém celých 7 dní, ale dala jsem to! Yesss!

Ze všeho nejdůležitější je pak ale správně najet na normální stravu a nepřibrat jako já loni, kdy sníte, na co přijdete. První den po skončení kúry se pijou jen pomerančové fresh šťávy a druhý den se přidá i vývar a pak už můžete cokoliv, ale bacha čím si zase ty střeva naplníte..

image

Tak hodně štěstí pokud jsem vás motivovala! Doporučuju zkusit nejdřív 3 dny a na podzim třeba týden (ideálně objednat si zvýhodněnou 10 denní a rozložit si to). Zaleží jak silnou máte vůli, ale veřte mi, že tímhle si jí pořádně procvičíte a budete pak na sebe náležitě hrdý! Já teda jsem a jdu slavit :) 

První jídlo který si dám bude salát s kozím sýrem nebo možná smažák s tatarkou :) Kecám! Ale strašně mi chybělo rajče, hermelín, ořechy, jahody, banán a ze všeho nejvíc čokoláda a slunečnicovej chleba! Tak DETOXU ZDAR a nezapomeňte proč a pro koho to děláte!

image

#BLOGESVYZVA pokračuje celý květen do 31.5 tak postujte fotky na svůj IG a sledujte náš IG profil @bloges_robes a @nikolmoravcova.

Dobrou chuť, teda vlastně NA ZDRAVÍ!

Vaše Nikol

CALZEDONIA SUMMER SHOW 2015