Tři nejlepší kámošky. Moderátorka a herečka Nikol, stylistka Kristýna a modelka Míša si založily blog. Každá má jiné zájmy, styl a působí v jiné oblasti, ale jedno mají společné... 
Lásku k módě.

My weekend is all BOOKed!

image

Kdy jste si naposledy koupili dobrou knížku a zalezli si s ní sami do postele, hm? My zjistily, že v celotýdenním pracovním masakru nějak zapomínáme na opravdový odpočinek. Maximálně odpočíváme ve fitku nebo na párty a doma jsme zalezlý u kompu! O oou…

Nedávno se nám ale do ruky dostala knížka od švédského spisovatele Jonase Jonassona - Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel.

Jonas ve svém románu vypráví o jednom veselém útěku a také o šíleném životním příběhu svéhlavého muže, který se sice nikdy nezajímal o politiku, ale přesto byl vždy nějak zapleten do velkých historických událostí 20. století. Dá se to přečíst v podstatě jedním dechem. Navíc kniha se stala bestsellerem po celém světě a příští týden se můžeme dočkat i filmového zpracování. Teď už je na vás, jestli si vyberete dřív knížku nebo film. U nás vede kniha.

image

Trochu jsme pátraly a objevily dokonce i zajímavý blog, kde najdete příjemné články o zajímavých knihách. Určitě znáte Růžovou pandu, kdo ne, tak si její blog určitě projděte. Usnadní vám to výběr knižek. :) Třeba kultovní C. D. Payne a jeho novinka Brenda Veliká nebo Petra Hůlová a její Macocha. Nebo se přidejte ke skupině na facebooku - Co čteme.

image

A nejvíc nás pobavil projekt jménem KNIHOBĚŽNÍK
Kolem 5000 knih je rozmístěno po celé České Republice, na webu najdete i mapu. Můžete si tak najít svou oblíbenou knihu, která je ve vašem okolí, pokud si jí půjčíte, tak jí na webu, na svém účtu, zadáte jako půjčenou, po přečtení jí vrátíte zpět mezi lidi a utvoříte tak její další příběh. Navíc můžete sledovat kolik kniha nacestovala kilometrů. Boží! Tento projekt funguje i na Slovensku od roku 2010.

image

Tak hezký čtivý víkend.

Vaše BR! :-*