Tři nejlepší kámošky. Moderátorka a herečka Nikol, stylistka Kristýna a modelka Míša si založily blog. Každá má jiné zájmy, styl a působí v jiné oblasti, ale jedno mají společné... 
Lásku k módě.

tumblr_ohqif7CfJh1s9x50do1_500.jpg
tumblr_ohqif7CfJh1s9x50do4_r1_500.jpg
tumblr_ohqif7CfJh1s9x50do2_r1_500.jpg
tumblr_ohqif7CfJh1s9x50do3_r1_500.jpg
tumblr_ohqif7CfJh1s9x50do5_r1_500.jpg

KAM V PRAZE NA DOBREJ VEGE BURGER?


Takhle by  ten post asi začínat neměl, ale to jsem se zase jednou vytočila (ne, vlastně celkem dost nasrala). Když už se v sobotu večer rozhodnu prasit, protože jsem po párty a mám naspaný asi tak 4 hodiny, tak chci aby to jídlo stálo minimálně za citoslovce “mňam”, hned po tom, co dojím poslední sousto. Protože, jak každej ví: “Spokojeně najezená přítelkyně znamená po návratu domů jedno jediný: “Láska prohcází žaludkem.”

Po lehčí hádce a “don’t fuck with me” pohledem, se s mým klukem konečně shodneme na tom, kam teda půjdeme jíst a na stole mi přistane katastrofální pokus o nemasovej burger a mě už je předem jasný, že takhle ten “cheating day” dopadnout rozhodně neměl. 


Tak to by byl úvod. A teď co tím chci říct. Nežeru maso už přes deset let a obešla jsem v Praze pár restaurací, kde se kuchař nebojí připravit nemasovou verzi nejoblíbenějšího jídla na světě - burgeru. Nemám kompromitující záznamy, toho jak jednotlivé burgery vypadaly, ale snad to tu dokážu adekvátně popsat.

Začneme od nejlepšího k nejhoršímu! SALT N’ PEPA!


imageimage


  • Nejlepší vegetariánský burger široko daleko! Rozpečený Halloumi sýr, po domácku nakládaná zelenina, listy bazalky a dokonalá houska. V puse máte po prvním kousnutí naprostý nebe! Měla jsem SALT N’ PEPA letos na oslavě narozenin a fronta byla nekonečná. Opravdu vymazlená chuť do posledního detailu.
  • Najdete je kousek od Míráku, v ulici Rumunská. 


PODOLKA V PODOLÍ. 


image

Ne nadarmo je Podolka jednou z nejoblíbenějších restaurací, hlavně v létě, kdy sezení u břehu Vltavy s výhledem na Vyšehrad dokonale umocňuje zážitek z jídla. 

  • Quinoa Vege Burger s s uzeným tempehem a sýrem cheddar, s červenou řepou, rajčetem, červenou cibulí a římským salátem, podávaný s bramborovými a zeleninovými hranolky, je přesně to, co každý nemasožravec jako já potřebuje. 


DISH / ŘÍMSKÁ 29

  • Kdo miluje houby a myslí na to, že si musí dlouho dopředu udělat rezervačku, tak se může těšit na výjmečný burger složený z grilované marinované portobello houby s uzenou mozzarellou, bylinkovým pestem, baby špenátem a nakládanou červenou cibulí. A ty jejich hranolkyyyy? Love it. 


TAVERN / RIEGROVY SADY


  • O kousek dál od Dishe je The Tavern. Jejich našláplý masový menu potěší každýho, jen ten Vege burger se jim moc nepovedl. Na meníčku to vypadá jako super složení, ale ve skutečnosti obsahuje i bylinku jménem Rozmarýn v celkem velkém množství a zabíjí to tak ostatní chutě. Škoda, protože jinak je Tavern zajímavým místem k posezení s následnou procházkou parkem. 


image


BLACK DOG PRAHA.

  • Chtěla jsem napsat, jak mi chutnal, ale vůbec si to nepamatuju, tak to asi nestálo za moc. Ups. Ale interiér je moc přijemný a zkusím tomu dát ještě šanci. Teď si ale fakt nevybavuju jak ten burger chutnal. :))


BEJZMENT.

Největší zklamání za poslední dobu. Mohlo mě to varovat, protože už po příchodu restaurace nevypadá úplně reprezentativně. Meníčko je napsaný v jakýchsi slangových výrazech, takže se v něm blbě orientuje a jejich varianta vege burgreru zní takhle: 

  • Pikantní tofu burger s grilovanou zeleninou, čedarem, červeným kari a fazolovými noky! Zvláštní kombo, ale byla jsem zvědavá. To pikantní tofu je to, co prodávají za 25,- kč v Bille. Kuchař se skoro ani nenamáhal ho jakkoliv opéct, jen ho rozbalil a celé hodil do housky. Zelenina grilovaná rozhodně nebyla a zbytek radši nekomentuju. 

Jsme z toho zklamaná ještě teď, tak se prosím na mé doporučení vyhněte této restauraci obloukem. Děkuji. 


A jaký je váš oblíbený burger v Praze? Dejte mi vědět.

Vaše KRIS.

UNISEX VÁNOČNÍ DÁRKY PRO VŠECHNY!