Tři nejlepší kámošky. Moderátorka a herečka Nikol, stylistka Kristýna a modelka Míša si založily blog. Každá má jiné zájmy, styl a působí v jiné oblasti, ale jedno mají společné... 
Lásku k módě.

DESIGNBLOK 2015 STARTUJE!

image

17. ročník nejvýznamější designové akce letošního roku bude opět pastvou pro oči. Jsme natěšené a ready to go! Tak se na to pojďme podívat… 


Prvotně nás zajímalo hlavně místo konání. A výběr Holešovického Výstaviště se nám celkem zamlouvá. Přece jenom bylo Výstaviště stavěno hlavně pro tyto účely. Velkorysý prostor Průmyslového paláce s více než 10 000 m2 pojme stovky instalací, takže se letos můžeme těšit na opravdu bohatou přehlídku designu z celého světa. 

  • Pro veřejnost vše vypukne ve čtvrtek 22. října a studia budou otevřena od 10:00 - 21:00
  • Hlavním tématem letošního DB2015 je “SVOBODA”. 
  • Nejlíp tohle téma popsal designér Maxim Velčovský, kdy na svém profilu zveřejnil tento status: “Již zítra zahajuje Designblok. Letošní téma je svoboda, což pro mne znamená, že tento rok poprvé nic nevystavuji. Až tak jsem to téma vzal vážně.” :)


SUPERSTUDIO


Nachází se v pravém křídle a střední hale této secesní budouvy a bude v podstatě hlavní lákadlem a výstavním prostorem celého eventu. Najdete v něm tradičně novinky z oblasti nábytku, bytových doplňků, svítidel všech prestižních značek!

Pozor!  Z módní sekce se tu během soboty představí designéři z Holandska, Polska, Španělska, Estonska, Bulharska a hlavně z Čech, kteří představí své kolekce na ŠKODA Design Runway! (viz. photo Carlota Perez ze Španělska)

image

OPENSTUDIO

Se nachází v levém křídle a bude i letos prostorem pro přehlídku tvorby více než stovky designérů a designérských studií. V Openstudiu se prezentují především prototypy a produkty bez komerčního výrobce. 

Mohlo by vás zajímat!   Přehlídky se účastní také umělecké školy, které představí diplomové práce nejlepší studentů z Německa, Polska, Norska, Belgie, Slovenska a ČR, mezi kterýma nebudou chybět například zářivá a hravá kolekce Vnitřní prostor Michala Stracha z pražské UMPRUM, osobní tetovací stroj Jakuba Pollága, absolventa londýnské Royal College of Art, nebo jedinečná kolekce bot, které se sami rozpadnou designérky Elišky Kuchtové.


image


ARTHOUSE


Art House je každoročně místo, které by neměl minout žádný sběratel umění a mimořádných zážitků. A letos vše proběhne v novorenesanční budově Lapidária Národního Muzea. Druhá část Art House bude umístěna do uzavřeného divadla Spirála, který nás zavede na planetu Mars.


image


SALON PETRY MĚCHUROVÁ X ODIVI.


Unikátní spojení mladé návrhářky Ivy Burkertové tvořící pod značkou ODIVI a kadeřnice Petry Měchurové představí své vize na letošním Designbloku! Tyto dvě nadprůměrně kreativní hlavy, které sledujeme už několik let, budou ideálním začátkem celého DB. 

  • Místo do salonu totiž vstoupíte do tepajícího srdce, které se vám otevře v celé své kráse a překvapí vás propojením vlasového designu a módy ve znamení #HEARTISSUE.


image

Doražte se dnes podívat do Salonu kousek od Náměstí republiky. Je na co se těšit, večer vystoupí a zahraje hot dvojice VR/Nobody

Více info ZDE!


image

Beauty Tutorial - Philip Visa Care