Tři nejlepší kámošky. Moderátorka a herečka Nikol, stylistka Kristýna a modelka Míša si založily blog. Každá má jiné zájmy, styl a působí v jiné oblasti, ale jedno mají společné... 
Lásku k módě.

A MALUJU. A MILUJU. A MALUJU...

image


Začít chodit na kurz kreslenÍ do DRAW PLANET bylo asi nejlepší rozhodnutí jaký jsme od začátku roku udělaly. Takovej relax jsme dlouho neměly. Nikol si dokázala, že v sobě trochu toho uměleckýho ducha má, i když to musí být v praxi na nakreslení něco jednoduššího nebo abstraktního. A Kris si zavzpomínala a oprášila svoje skills, kdy chodila jako malá na základce, po škole do výtvarky, kde to milovala. Pak ale zavelel táta a šel se hrát závodně basket a na kreslení už nebyl čas. :)


Míša už psala o kurzu pro úplně začátečníky a Nikol s Týnou se vrhly na kurz olejomalby, také pro začátečníky. Jak jinak, zas takové sebevědomí nemáme. Každý čtvrtek večer trávíme 3 hodinky právě touto aktivitou, která probíhá v Orcu na Vtavský. Tahle budova doslova dýchá a rezonuje uměleckou energií. Kromě Draw Planet, tam má svůj ateliér i módní návrhář Lukáš Macháček nebo kluci z I love Porno, jezdí se zásadně páterem nosterem a dole v přízemí se pořádají divný rave akce v klubu Neone. 


imageimage


Zpátky ale ke kreslení. První hodina byla taková oťukávací. Dostaly jsme do ruky malé plátno a za úkol nakreslit papriku s jablkem na ubrusu.Trochu jsme si u toho ze začátku zanadávaly, ale zvládla jsme to každá za ty 3 hodiny celkem obstojně.

Namotivavný jsme se těšily na další hodinu, kdy jsme měly volnou ruku a mohly si vybrat, co budeme kreslit. Vrhly jsme se na přírodu a podle návrhu jsme zkusily ptáčky. Bez předlohy bychom asi jen seděly a nevěděly co dělat. To už je trochu vyšší dívčí. Nikol si vybrala toho nalevo a Týna se pustila do toho červeno - žlutýho. 


imageimage


  • Začíná se náčtrtem tužkou, pak si celý plátno přetřete hodně naředěnou akvarelovou barvou a pak už nanášíte olejovou barvu pomocí štětce. S olejem se pracuje celkem dobře, protože když to zkazíte, tak pořád máte šanci to předělat, setřít barvu a začít zah znova nebo prostě improvizovat. Kromě štětců, jsme zkusily i nanášení barvy pomocí špachtle. Obrázek pak vypadá hezky plasticky a je takový živější. 


image


Další sezení si Nikol zvolia jako námět pusinku, kterou máme v logu a Týna chtěla trochu toho vzrůša. Proto, aby se zas měla nad čím rozčilovat, vybrala si obličej Miley Cyrus. Ne, že by jí neměla ráda, ale obličeje jsou celkově docela náročný pro začátečníky. Jednodušší varianta je ještě kreslit profil, protože se nemusíte s*át s rovnoměrností a jestli pravé oko je stejný jako to levý. 


imageimageimage


Díky Markovi a jeho stylu, kterým vede hodinu, zvládáme tenhle kurz docela na úrovni. Je fakt skvělej a ví co s náma má dělat. Vždycky poradí jak dál, ale zbytečně nám do toho nekecá, jen nás vždycky tak hezky nasměruje a my už si na to přijdeme samy. 


imageimage


Hlavně Marek Kolář je trochu jinej frajer, jen abychom vám to trochu osvětlily. Vystavoval loni třeba v Chemistry Gallery v rámci vernisáže Reflektor a od včera jsou jeho obrazy k videní v Sasazu v rámci nového projektu Chemistry a Sasazu: Fine dining meets fine art. Výstava potrvá od 1.3. do 31.3! Tak to nepropášněte, zajděte si na dobrou véču a ještě se pokochat kvalitním uměním!


A pokud chcete také zasvětit do tajů umění, neváhejte se zapsat do kurzu olejomalby a podpořit tak svou pravou, uměleckou hemisféru! Je to fakt zábava!

Nejbližší termín začátek kurzu je 9. a 10. 3. !!!


Kiss, Vaše BR*