Tři nejlepší kámošky. Moderátorka a herečka Nikol, stylistka Kristýna a modelka Míša si založily blog. Každá má jiné zájmy, styl a působí v jiné oblasti, ale jedno mají společné... 
Lásku k módě.

A BIT CULTURE

 EXHIBITION

image

24. ročník soutěže o Národní cenu za studentský design 2014 má výstavní premiéru v Moravské galerii v Brně s výstavou Nominace!

Výstava v Brně potrvá do 26. října a je součástí 26. mezinárodního bienále grafického designu Brno 2014 a projektu Meet Czech design. Můžete se zapojit do hlasování o vítěze veřejnosti v soutěži o Národní cenu za studentský design 2014 – z jedné IT adresy můžete udělit až 20 hlasů! Hlasujte ZDE.

image

FOOD

image

Ochutnali jste někdy tak zvláštní kombinaci jídel, že vás napadla otázka Jakože, cože?! Viděli jste na vlastní oči jak vypadá a i chutná štrůdl nebo drink v jiném skupenství? A chcete to vyzkoušet na vlastní chuťové buňky? A kdeže se tato sláva bude dít? Na náměstíčku Piazza Domino na Andělu!


Co ještě na festivalu budete moct zažít?

 

  • ukázku práce Petra Koukolíčka s molekulární kuchyní
  • workshopy s předními českými kuchaři a školou vaření Chefparade
  • hudební doprovod Jakože, cože?! rádia City
  • novinku v oblasti čokolády Milka LU a Milka TUC v netradičním podání

CHARITY

image

Letos tomu je dvacet let, co Linka bezpečí denně naslouchá a pomáhá stovkám dětí, které mají svá trápení. Studentky produktového designu z pražské UMPRUM Viktorie Beldová a Lenka Svatošová se rozhodly podpořit tuto organizaci způsobem sobě blízkým. Společně s dalšími významnými umělci nakreslily komiksy na téma Linka bezpečí. Komiksy budou vystaveny v rámci Designbloku 2014 v openstudiu v Domě u Minuty. 

Výstava bude završena veřejnou dražbou v pátek 10. října 2014 v 11 hod v Ambi Cafév Domě u Minuty. Výtěžek akce bude věnován občanskému sdružení Linka bezpečí, které finance využije na svou činnost a provoz call centra.

image

Deers pomáhají Nadačnímu fondu Slunce, se kterým jsme spřátelené i my:) Zakoupením jelínka ze stáje, která byla exkluzivně vytvořena právě pro Sluníčko přispějete handicapovaným dětem v Únhošti. Tato kolekce bude představena už příští týden na Designbloku!

THEATRE

image

Prague Shakespear Company vyhlásilo One week only sale. O co jde? Celý týden si můžete pořídit 1+1 lístek zdarma na představení z repertoáru jediného anglicky mluvícího souboru u nás. A to už se vyplatí!:)

MUSIC

image

Akustický koncert písniček z chystaného alba Romana Tomeše. Jeden z nejtalentovanějších současných muzikálových herců bude zpívat se svou přítelkyní Michaelou Doubravovou 7.října v Blues sklepu

FESTIVAL

image

3.10-1.11. se konná Kavárenský měsíc ve vašich oblíbených kavárničkách. Motto celého festivalu je POJĎME VRÁTIT UMĚNÍ DO KAVÁREN a to se nám líbí! Program festivalu ZDE.

image

A už v úterý začíná další ročník Designbloku. Výběrová mezinárodní přehlídka současného designu nábytku, průmyslového designu, bytových doplňků, svítidel, módy a šperku. V rámci Designbloku se odehrává také Fashion Stage v Kostele sv.Šimona a Judy, kde se předvedou přední čeští návrháři a také prestižní českézahraniční módní značky.

image

BR TIP:

Pátek 10.10. 18h přehlídka kolekce IFORM AW14/15 Hany Zárubové