Tři nejlepší kámošky. Moderátorka a herečka Nikol, stylistka Kristýna a modelka Míša si založily blog. Každá má jiné zájmy, styl a působí v jiné oblasti, ale jedno mají společné... 
Lásku k módě.

7 DAYS IN BARCELONA.

image

Zabalit se a vypadnout v červnu do Barcelony je asi ten nejlepší nápad, co můžete udělat. V tomhle předprázdninovým období je tam tepleji než v Praze, ale pořád ještě nejsou tropy. Ideálních 25 stupňů, neleje z vás a moře je příjemně studený a osvěžující. Navíc začíná festivalová sezóna, takže si můžete zároveň užít i nekončící parties po celém městě.

VAMOS A LA PLAYA.

image
image

VÍCE V NAŠEM TRAVEL DIARY


První věc, co asi udělá každý, kdo přijede k moři je, že jde k moři. Klasika. Nejblíže z centra je to na vyhlášenou Barcelonetu, kam chodí ve finále všichni turisti. Během sezóny je velkou nevýhodou, že se tam nedá skoro hnout, proto je nejlepší vypůjčit si kola hned první den a zajet si na koupačku trochu dál podél pobřeží. Půjčoven kol je v Barceloně mnoho, ale tu nejlevnější (za pět éček na den) najdete v jedné z bočních ulic hlavní třídy La Rambla. Stačí si připravit občanku a 50€ na složení depositu a můžete vyrazit.

image

Za bronzovou rybou se vydáte ještě asi deset minut podél pobřeží a ocitnete se na udržovanější pláži, kde je čistější moře a klídek. Skoro. Španěláci si libujou v hlasitém projevu a hudbě - nosí si s sebou na pláž repráček a nebojí se pustit si, co se hrálo pár let nazpět. Sluchátka a knížku s sebou.

Pro ty, co jsou líní jet na kolech a volí raději hromadnou dopravu, tak se zde nejlépe dopravíte metrem - dvě zastávky za Barcelonetou - Bogatell. Do metra se nedostanete bez jízdenky, jelikož jsou zde nekompromisní turnikety. V automatu volte tu na deset jízd označenou T10. Stojí necelých 10 euro, takže vás jedna jízda vyjde místo na 2,15, jenom na 1 euro. Můžete jí navíc použít ve skupině. Když jedete tři, tak si ji jednoduše 3x cvaknete. 


FIESTA TIME.


image
image
image


V tomhle letním počasí a ještě navíc u moře, se nejvíc nabízí užít si párty přímo na pláži nebo minimálně blízko ní. A že jich je! Většinou začínají kolem 3h odpoledne v pomalejším tempu a končí v 8, pak se bary přemění na restaurace s kluby a od 10ti se pokračuje až do rána. Konkrétně se jedná o kluby Schoko a Opium, které mají skvělé venkovní terasy s výhledem na moře. Vstup je 10 euro včetně welcome drinku. 


image


Roznodně si udělejte příští rok čas a vyražte na nabitej španělskej Sonar Festival. I letos jste tu mohli potkat hvězdy z různých hudebních odvětví. Jako je například Asap Rocky, Die Antwoord, Kiasmos nebo FKA Twigs. Dva dny plné kvalitní hudby, kde si vybere každý. 

Sonarem to ale nekončí. Velkolepá párty pokračuje i v dalších dnech. Letos jsem do Barcelony nejela jen kvůli ségře, ale hlavně kvůli Diynamic off week festivalu, kam se sjeli top house DJs z tohoto labelu. Pro mě osobně se jedná o nejkvalitnější a trendy udávající producenty aktuální deep house scény. Úderný zvuk, videoprojekce, vychlazený pivo plus to, že na sobě mají všichni sluneční brýle i v noci, jsou zárukou kvalitního mejdanu. 


FOOD ON THE STREET.


image
image


Nemusíte nutně lézt do drahých restaurací, abyste se dobře najedli. V Barceloně najdete spoustu bister, které stojí za to. Případně je najdete všechny na jednom místě v ulici Carrer dels Escudellers hned v centru a každý den si můžete dát něco jiného.  Mají zde výborné těstoviny, veganskej burger, halumi sýr v pita chlebu nebo vege meníčko v místní restauraci Vegetalia - place to be pro hladový vegetariány. 


EXPLORE THE CITY.

Nejnavštěvovanější místa v Barceloně jsou stoprocentně Sagra da Familia, která se od smrti Gaudího nedostavila a vypadá to, že ani nedostaví. Město tvrdí, že   ztratilo plány na její dokončení a není nikdo, kdo by je znovu vypracoval. Proto je tato úchvatná stavba pořád obklopena jeřáby a lešením a dlouho se na tom asi nic nezmění. Dalším místem je určitě Parc de Guell, který je dalším z Gaudího výtvorů. Zahradní město s výhledem na moře je dechberoucí. Jen musíte vyšlápnout pořádnej krpál a nově zaplatit i 8 euro vstup na půl hodiny. Stihnete pár fotek a šup pryč. Park má 17 hektarů a byla by to moc hezká procházka na pár hodin. Nevadí. Já ho stihla před pár lety ještě bez vstupu a skvěle si to užila.


image
image


Místo, které rozhodně stojí za vidění a měli byste si na něj udělat čas celý den je Monjuic. Rozlehlá část Barcelony v sobě skrývá zpívající fontánu u metra Plaza Espanya, která se rozsvěcí vždy od čtvrtka do soboty mezi 9 - 11 večer, pokračovat můžete buď na kole nebo autobusem směrem ke kampusu barcelonské univerzity s luxusním výhledem na město. Docela jsem kroutila hlavou. Asi by mě v tomhle prostředí tu fyziku i bavilo studovat. Uvidíte tu i olympijský stadion, který byl postaven v roce 1992 kvůli tamním OH.


image
image


Když Monjuic projdete skrz na druhou stranu, tak je tohle místo dokonce ještě zajímavější. A jestli si chcete rozdělit tenhle výlet na dvakrát, stačí se pak odkudkoliv z města dostat metrem do stanice  Paral - lel a svézt se na úpatí parku lanovkou, která je v ceně jízdenky. Krpál je to slušnej, ale stojí za vyšlápnutí. Projdete parkem, který je plný magnolií a fontán a když už si myslíte, že jste nahoře a fotíte si výhled na moře, tak objevíte, že úplně navrchu je opevněný hrad se zahradou a výhledem ještě lepším, tak fotíte na novo. Vstup do hradu je 5 euro


FASHION & SHOPPING.


image
image
image


Street fashion v Barceloně je hodně rozmanitá, ale pokud jde o festivaly, převládají spíš základní barvy - černá, bílá, šedá. Hlavním prvkem převážně u kluků jsou černý kulatý brýle, bez kterých neuvidíte ve Španělsku snad nikoho. Tanktopy, oversized trika, slim fit kraťasy, vytažený ponožky vysoko nad kotníky a tenisky.


image
image


Všichni shopaholici, kteří si nechali logicky místo v kufru na zpáteční cestu, by měli navštívit nákupní meccu Barcelony - Passeig de Gracia, kde se to hemží jak exkluzivními obchody jako je Valentino, Stella McCartney nebo Chanel, ale také zde narazíte na Zaru,  Zaru Home, Stradivarius, Topshop nebo Kookai.


image


Pro vybíravější a náročnější doporučuju projít ulici Carrer del tallers, kde je spousta vintage shopů a labelů, jako je třeba Cheap Monday a malé místní módní labely.


Kiss. Kris.