Tři nejlepší kámošky. Moderátorka a herečka Nikol, stylistka Kristýna a modelka Míša si založily blog. Každá má jiné zájmy, styl a působí v jiné oblasti, ale jedno mají společné... 
Lásku k módě.

5 DAYS IN  CONCRETE JUNGLE

image
image


Moje první cesta za velkou louži. Do té doby jsem cestovala jen po Evropě. Sedět v letadle déle jak dvě hodiny mi totiž s mýma dlouhýma nohama nedělá moc dobře. Celkově sedět nehybně na jednom místě je pro mě za trest. Vybavila jsem se tedy na cestu dobrou knížkou a hurá na výlet. 

Jela jsem tam sama, za mojí druhou rodinou, která cestuje po světě a momentálně se usadila v Americe. Bydlí ve Stamfordu (Conecticut) - kde rodiny žijí svůj big american dream. Obří domy s nekončící zahradou. Matky ve sportovním oblečení vozí svoje děti do školy, ze školy nebo na trénink. Není čas ztrácet čas. Na všechno jsou pravidla a přesný rozvrh. V Americe se platí nízký daně, proto je na majitelých domů, aby si opravili silnici nebo postavili dětský hřiště na pláži. Vše je tam tedy soukromý. Silnice, po kterých nemůžete jezdit bez povolení a na pláž musíte zaplatit $30 usd, abyste se mohli vykoupat. Když jste u bazénu, který je také soukromý (musíte si zaplatit roční členství, nebo si postavit na zahradě svůj vlastní.) nepřipadá v úvahu, že si dáte pití nebo malou sváču na lehátku, na to je vyhrazené místo asi 50m od bazénu. 20 minut se můžou koupat děti a pak je na řadě “adult swim”. Takže děcka, buďtě chvíli v klidu na lehátku a dejte pokoj. Tohle je Amerika. Na všechno jsou pravidla, každej vás sleduje, co děláte a já jsem vlastně ráda, že žiju v Evropě. 


1. ZASTÁVKA - MANHATAN / CENTRAL PARK

Všechny ty Avenues a Streets, kdy odpočítáváte čísla nahoru nebo dolu, abyste se ujistili, že jdete tím správným směrem, mi hodně ulehčili bloudění mezi nekončícími mrakodrapy. Manhatan je to správný a hlavně smradlavý mraveniště plnej pastiček na krysy. Jako vážně. Každej někam jde, čeká ve frontě na jídlo ve svý cenný obědový pauze, bloudí prstem v mapě nebo jen nasává atmosféru, stejně jako já. Neměla jsem žádný velký plány, co chci vidět. Prostě jsem jen chodila občas se podívala do mapy, abych věděla, co mám poblíž. Takže klasicky 5th Ave, Times Square, povinný zastávky na kafi a wifine ve Staru, Victoria’s secret shopping a chill na 40th st v Bryant parku.


image
image


V Central Parku už jsem si ale radši půjčila kolo, jinak bych se asi uchodila k smrti. Rozhodně je skvělý, že takhle velký město má i svůj kus zeleně. Mít tam ale i zoologickou zahradu, mi přijde trochu bizarní. Celý park je v pohybu. Spoustu lidí tam chodí běhat, odpočinout si, trochu se v létě opálit a dobít baterky. Trvalo mi celou hodinu a půl, než jsem ho pořádně projela a to jsem do toho docela šlapala. 


image


2. ZASTÁVKA - HIGH LINE / HUDSON RIVER

High Line Park začíná někde kolem 34th st a 10 Ave a je to bývalá železniční trať přetvořená na jakousi promenádu plnou zeleně, kde z lehka zvolníte tempo, nasajete novou energii a z betonovýho Manhatanu se dostanete buď k Hudson river s výhledem na New Jersey, kde jsou další parky jako stvořené pro odpočinek a moc lidí tam nepotkáte nebo do mnohem hezčích a klidnějších částí NY jako je Chelsea. High Line pro mě bylo hodně velkým překvapením. Funguje například i jako galerie s dočasnými výstavami a instalacemi. Rozhodně stojí za pár hodin vašeho času.


image


3. ZASTÁVKA - CHELSEA

Jak už jsem psala, cestou z High Line se dostanete do za mě nejhezčí části NYC, kterou je Chelsea. Konečně trochu historie! Místo, kam bych se klidně vrátila znova. Milion kaváren, butiků, showroomů mladých návrhářů nebo obchodů s dopňkama. Za celou dobu jsem v NY nepotkala tolik stylových lidí, jako právě tam během hodiny. Prostě je na co koukat. Zašla jsem i do Chelsea Marketu, kde se dá dobře najíst. Vegan restaurace byla jasná volba a pak dortíček v Elenis Bakery. Nesmysl! Hned naproti přes ulici kafe s ledem ve Staru a pokračovala jsem dál v kochání. Tenhle výlet mě bavil dost. 


image


4. ZASTÁVKA - SOHO / CHINA TOWN / BRODWAY ST.

Že jste v China Town poznáte už na dálku! Ano, moc to tam nevoní. Stánky se zeleninou na ulici a ještě navíc v létě není zrovna velká hitparáda. A hlavně všechny druhy ryb, mořskejch plodů a krabů, který taky zrovna nejsou dvakrát voňavý. Je pravda, že jsem se tam moc dlouho nezdržela. Těšila jsem se na shopping. Brodway st. je dost dlouhá, takže jsem si šetřila energii hlavně na ní. Najdete tam všechny obchody na který si vzpomenete. 

Já potřebovala nutně do American Apparel, kteří teď nedávno vyhlásili bankrot a zkrouhnou všechny pobočky z celého světa jen na pár v Americe. So sad. Tahle značka s divokou historií, basic oblečením a kvalitními materiály mě ale dost baví. Hlavně jejich legíny, spodní prádlo a dlouhý pánský trika. Pár stovek dolarů jsem tam nechala. Nemohla jsem si pomoct. Jen mě trochu mátly ty jejich ceny bez DPH. Ať už jste v jakémkoliv obchodě, cenovky vám vždy ukážou základní cenu. Kolik máte ve finále platit, se dozvíte až na kase. Na druhou stranu jejich zákaznickej servis je opravdu proklientskej. Pro zákazníka udělají cokoliv na světě, hlavně ať odchází spokojenej. Vracela jsem do AA jednu kabelku, nevím co jsem si v ten moment myslela, když jsem ji kupovala. Nejenom, že mi dali slevu na nákup nového zboži, ale vrátili mi i dva dollary nazpět. Samozřejmě jsem odcházela s dalšíma legínama a mikinou. :)


image
image
image
image


5. ZASTÁVKA - WALL STREET / BATTERY PARK / BROOKLYN BRIDGE

Poslední část NYC, která mi chyběla na seznamu, abych to měla skoro kompletně prošlý, byla Wall Street, kde to smrdí prachama! Doporučuji to projít směrem k Battery parku, kde z velký dálky zahlédnete i Sochu Svobody a když to vezmete podél pobřeží příjemnou procházkou, dostanete se i k pomníkům Nort and South Pool po bývalých Dvojčatech. Je neskutečný, jak to místo pořád pulsuje katastrofou z 9/11. Třípatrový spád tekoucí vody někam do hlubin města je opravdu dechberoucí a všechna ta jména lidí, kteří v tento den zemřeli jsou napsaná kolem dokola. 

Docela procházka, ale další zastávkou byl Brooklyn bridge, který je podle mě asi lepší vidět osvětlený v noci. Já se na něj hnala ve 30ti stupňových vedrech, takže jsem málem omdlela, než jsem došla aspoň k té první věži. Lidí tam je teda jak s*****k a jinak než na kole se tam nevyplatí chodit. Next time. 

Za odměnu jsem naběhla do skvělý zmrlinárny Melt Bakery, kde dělaj neskutečně dobrý zmrzlinový sandwiche! Oh my god! Těsto rozplývající se na jazyku a domácí poctivě udělaná zmrzlina byl ráj pro moje chuťový buňky. Moc hezký zakončení celého tohohle výletu.


image
image
image


HOME SWEET HOME!


KRIS.

DNES VAŘÍM JÁ!