Tři nejlepší kámošky. Moderátorka a herečka Nikol, stylistka Kristýna a modelka Míša si založily blog. Každá má jiné zájmy, styl a působí v jiné oblasti, ale jedno mají společné... 
Lásku k módě.

JAK PŘEŽÍT ŠESTINEDĚLÍ?

JAK PŘEŽÍT ŠESTINEDĚLÍ?

Asi čekáte, že budu fňukat, jak to bylo stereotypní, náročný a že jsem nevyspalá. Well. Tak jasný, s tím se ale počítalo, ne? Taky to bylo jedno z nejhezčích období za celou dobu našeho vztahu s mým manželem. Představte si, že se 6 neděl ani jednou nepohádáte (jednoduše máte jiný starosti :) A jak to tedy celé probíhalo a co mi pomohlo nejvíc?

ZPĚT Z PORODNICE

Po příchodu z porodnice jsme se rozhodli, že obětujeme všechnu naší dosavadní práci i čas a budeme tady OBA alespoň tohle období, jen a jen PRO NÍ. Pro novou členku naší rodiny, která tu péči opravdu potřebuje a to doslova 6 x 24/7h. Začátky kojení byly fakt porod, ty probdělý noci taky, a výbuchy emocí ani nemluvím, ale zvládli jsme to! Jaký vlastně byly ty první dny zžívání se s rolí, matky / rodiče ? Jestli vás to zajímá nebo se vás to týká, tak čtěte.

Naše vůbec 1.společná fotka a historicky první selfíčko v životě mýho muže :)

Naše vůbec 1.společná fotka a historicky první selfíčko v životě mýho muže :)

Moje vzpomínky na porodnici zůstanou navždy hezký. No fakt. A to jsem měla císaře! Záměrně jsem si vybrala Podolí, kde jsou profíci a k mému velkému štěstí jsme dostaly nadstandartní pokoj, ale hlavně i péči a tak jsme už pátý den odcházeli (teda já se spíš ploužila) domu. Asi to dělaj všichni novopečený rodiče, ale ještě jsme se radši ujistili u hlavní sestry, jestli nám to malý stvoření vážně nechávaj bez dozoru. Jako dobrý, teorii jsme nějak zvládli, ale co ta praxe?

F2E7C865-9D60-43D4-A7B9-2D2D6631DD70.JPG

HOVÍNKA & VANIČKA

Kdyby naše první přebalování nebo koupání nahrávala skrytá kamera, tak se fakt pobavíte. Okolí mělo pravdu. Sedne si to. Rozdělili jsme si“noční směny”, protože malá vyžadovala kojení každý 3h, což byl občas celkem challenge a přiznávám, že mě Karol musel v noci hodně hlídat, abych u toho neusínala.. Teď nám občas spí dokonce od půlnoci do 6h (nádhera, co?:). Ale zase přes den nic moc. Proto tenhle článek bude asi obsahovat hrubky, psala jsem ho asi na 100x. Přebalování už dáváme oba jednou rukou a poslepu. Za pár dní možná i bez držení :)) Tak oni to ještě pořádně nejsou ani hovínka, spíš takový míchaný vajíčka, no ale nebojte, vím, že bude hůř…

DSC06489.JPG

Koupání mělo trochu delší průběh. Nemohli jsme si zvyknout na tu malou vaničku, nebo spíš lavorek od SHNUGGLE, který je sice super stylový - hodí se nám krásně do mramorový koupelny - ale Violetka ještě neudrží sama hlavičku a byl to prostě boj. Pořídili jsme proto klasickou velkou od LULU (ten název miluju) za 375,- s lehátkem za stovku a stal se z toho RITUÁL, kterýho se ujal hlavně manžel a je to vlastně jedna z nejhezčích částí dne. Nejen proto, že pak probíhá mazání olejíčkem (moje část) a malá potom spinká jako Růženka.. teda pardon, Fialka :)

Vše jsem pořídila na FEEDO.CZ

HORMONY?

O tom by mohl psát spíš Karol (a taky píše na konci). Já na sobě vnímám akorát zvýšenou přecitlivělost u filmů se psí nebo dětskou tématikou, ale to přetrvává už od těhotenství a možná se o něco míň stresuju. Asi nějaký mateřský pud nechává moje jinak netrpělivý já klidným i když Via hystericky pláče, ale máme takový ehm.. systém. Říká se tomu TROUBLE SHOOTING. Jedete bod bodu a snažíte se takticky odstranit problém - v tomto případě pláč. Jak na to?

..i takový WILD CHILD se dá zklidnit, když víte, jak na to… Ale chce to čas (a praxi :)

..i takový WILD CHILD se dá zklidnit, když víte, jak na to… Ale chce to čas (a praxi :)

Když nepomůže klasický kombo přebalit & nakojit, jdeme zkusit pohoupat nebo vibrovat, pak dudlík, hrací kolotoč, teplý pecky nebo nahřátý polštářky na bříško, zacvičit s nožičkama a vyprdět nebo položit na bok/bříško (to vím od mamky), stáhnout do zavinovačky nebo speciálního pytle (viz fotka), zkoušíme zpívat, hrát na klavír, pak kytara, skákat na fitballu, kočár to jistí (téměř) vždycky. No a když vypotřebujeme všechny tyhle aktivity, tak prostě čekáme, až se vypláče a jedeme to znovu…

Kočárek máme BÉBÉ CAR z ww.vispa-nachod.cz

Kočárek máme BÉBÉ CAR z ww.vispa-nachod.cz

V9QbY-_A 2.JPG


Přiznávám, že jsem párkrát propadla zoufalství a taky jsme se zkusili přes pláč překřičekt, co dál (tohle fakt nefunguje), ale uklidnila mě moje mamka, která poprvé hlídala. Zvládla to na 1* a to mě vlastně vnitřně uklidnilo. Byla jsem do tý doby pořád v nějakým divným stresu a bála se, že nebudu umět uklidnit vlastní dítě (a co teprve na veřejnosti!), ale od tý doby je mi to tak nějak jedno. Rodiče prej slyší svoje dítě až 6x hlasitěji (a prarodiče prej 2x míň, asi jak jsou už hluchý , sorry mami :))

VYŽÁDANÝ RADY

Pozvala jsem si domu dvě odbornice. Jednou byla LAKTAČNÍ PORADKYNĚ, moje kamarádka Bára, která mě uklidnila, že vše děláme správně a že ta bolest z kojení časem přejde (a vážně asi jo), i když pořád používám PURELAN na bradavky a hydrogelové náplati a hodně “větrám” - chudáci sousedi :)

Někdy stačí i psychická podpora a utrvzení, že děláte věci správně, takže pokud s kojením bojujete, tak se rozhodně nebojte poradit s Bárou - tady je na ní kontakt Barbora Vida - MATKY PORADKYNĚ / PRAHA 6

Mojí další velkou pomocí byla Lenka, která vede BABY JÓGU . Přišla k nám domu a ukázala nejen jak s miminkem celkově zacházet, držet, pokládat, nosit, ale i jak s ním cvičit, masírovat nebo utěšit + další užitečný rady. Doporučuju! Budeme pravidelně chodit i na její lekce, který vede na několika místech, tak jestli chcete, tak se pojďte účastnit taky.

Seznam míst najdete tady.JÍDLO


Obrovský téma v šestinedělí! Mám pocit, že mám nikdynekončícínarkohlad, který se nedá utišit. Pocit “přežrání” jsem nezažila ani nepamatuju, ale má to i svý výhody… jsem skoro zpátky na původní váze, i když strašně jím.. ale to je to poslední, co mě teď zajímá. Totiž kojit každý 3h znamená i pravidleně a vydatně jíst.. navíc pozor! Nemůžete jíst úplně všechno!!! A to jsem si naivně myslela a libovala, že po těhotěnství už žádný zákazy a varování nepřijdou. Omyl!

DSC06206.JPG

Všechno, co sním, se prej odráží v mém mlíce a tak si dávám pozor na různý alergeny jako jsou některý druhy ovoce, cibule, luštěniny, přehnaná laktóza.. no a alkohol? Taky furt nic! Nemám zatím vypozorovaný, že by se malá třeba vopupínkovala z jahod, pomerančovýho džusu nebo jí trápí prdíky o něco míň, když nejím cibuli nebo česnek. Trápí jí to prostě pořád stejně... A prej jsou na tom holky líp, no nevím :)

SUPERMARKET ONLINE ?

No a co mi pomohlo v tomhle období nejvíc? Asi to nebude žádný překvapení, ale donáška jídla až do bytu. Nejen hotový jídla, co stále objednáváme na www.foodbox.cz, ale u nás na Letný zavřeli Billu a my se tím pádem stali závislí jen na potravinách, co jsme si objednali ONLINE. Jsem ale dost vybíravá a bála jsem se, že mi nebude vyhovovat výběr ovoce & zeleniny (co vybírá někdo jiný) nebo, že mi budou chybět nějaký moje oblíbený produkty…

Službu ROHLIK vám asi nemusím představovat - donesou vám všechno až nahoru do bytu ( ne jako ty ostatní delivery jen k prvním zamčeným dvěřím). Takže objednávky jako pleny, drogerie a dokonce lékárna mi umožnili se celý šestinedělí vyhýbat veřejným místům plných bakterií a lidí, co by mohl pohoršit pohled na můj mastnej culík a koláče mlíka na triku :)

Co jsem ale neznala (a udělala velkou chybu), je dětský klub ROHLÍČEK, který má DOPRAVU ZDARMA (při objednání do hodinovýho okna od neděle do čtvrtka mezi 10–16 hod), věrnostní programy se spoustou odměn v podobě zážitků, klubový slevy apod. Stačilo se zaregistrovat. Takže bacha, ať to neprokaučujete jako já ze začátku... TA REGISTRACE JE TADY.

A zajímá mě, co (nebo kdo) konkrétně VÁS zachránil v šestinedělí ?

Napiště mi (nebo rovnou označte) do komentů na Instagramu.

Vyberu 6 z vás a odměním “BALÍČKEM ZÁCHRANY”, který je plný mých oblíbených produktů jako třeba plenky Kolorky, BIO příkrmy Ella’s Kitchen (ty nás s manželem zachraňujou od hladu často:) a BIO kosmetiku Attitude - dětský prášek na praní a aviváž, co moc krásně voní!

APC_0106.JPG

Přístě chystám recenzi na BABY BEAUTY PRODUKTY a taky testujeme plenky, tak když mi to naše Violetka dovolí, tak vám zase ráda sepíšu nějaký postřehy z týhle nový životní role, která sebou nese hodně úskalí, ale naštěstí je tady Instagram a hlavně já, že jo, která všechno vyzkouší a doporučí, co funguje :)

Tak držím palce všem, kdo to dočetli až sem.. hlavně maminkám a těm na šestinedělí obzvlášť! Je to boj, ale zvládly to všechny ženy před náma, tak se z toho nepo.. to mi připomíná, že už musím běžet přebalovat a koupat :)

Mějte se krásně a třeba zase příště.

Pusu

Nikol & Via

PS: Pokud vás zajímá, jak tohle období vnímal můj muž, tak si dovolím sdílet jeho slova, která mluví za vše :

“Deväť mesiacov predtým som bol iba takým pozorovateľom, úplne som nevnímal, keď ťa niečo bolelo, ty si sa to snažila nedať najavo, veľa krát som bojoval po boku tvojich hormónov proti tebe, bol som fakt hrozný, ja viem. Ale neboj sa, ono sa to všetko vo mne nahromadilo a v ten moment, keď som Violku videl prvý krát, to zo mňa všetko naraz vyšlo von. Neplakal som len tým dojatím, že na svet prišiel niekto nový, niekto zo mňa, niekto ku komu cítim prekypujúcu nezištnú lásku. Plakal som i preto, že som si uvedomil, koľko úsilia si do toho dala ty a mne proste iba prišlo ľúto, že som ti nepomáhal v tom tehotenstve viac. Si skvelá a miliónkrát ti ďakujem, že si Violku doviedla na svet zdravú. Ten pocit viny ma utvrdil v rozhodnutí o mesiac posunúť všetky pracovné povinnosti, ostať doma, aby som sa stal v šestonedelí primárne tvojim pomocníkom. Bolo to jedno s najkrajších období môjho života a ja to odporúčam všetkým otcom nielen preto, že si s bábätkom vybudujete krásny vzťah, ale preto, že na vlastné oči uvidíte zmenu dievčaťa v matku. A dôjdu vám tie predošlé nelogické ženské rozhodnutia, tie impulzívne chovania, ktoré neraz prerástli v hádku. Je to ťa povestná ženská intuícia, ktorá od nepamäti bojuje s mužskou logikou. Keď som s Violkou sám, snažím sa ju ukľudniť, vtedy zisťujem, že moja logika je úplne v háji. Ty prídeš, zobereš si ju do náruče a ona sa proste ukľudni. Vždy vieš ako ju správne chytiť, si k nej tak strašne nežná. Cítiš, čo potrebuje. Je to proste zázrak. Odpúšťam ti to dievčenské šarlatánske chovanie, pretože ho začínam chápať. A strašne sa teším na ďalšie objavovanie tvojho prerodu na matku - chcem, aby si vedela, že si ťa nesmierne vážim. Zvládaš to skvelé!"

K.

1 (468).JPG
CÍLOVÁ ROVINKA

CÍLOVÁ ROVINKA