Tři nejlepší kámošky. Moderátorka a herečka Nikol, stylistka Kristýna a modelka Míša si založily blog. Každá má jiné zájmy, styl a působí v jiné oblasti, ale jedno mají společné... 
Lásku k módě.

Limitovaná FESTIVALOVÁ KOLEKCE klobouků TONAK by NIKOL & MÍŠA

Limitovaná FESTIVALOVÁ KOLEKCE klobouků TONAK by NIKOL & MÍŠA

Možná si říkáte - to zní jako vysněná spolupráce každý blogerky - a nebudete daleko od pravdy. Tak nějak by se dalo popsat, co nás s Míšou napadlo, když nám před půl rokem volali z vedení naší oblíbené české značky na výrobu klobouků TONAK, že mají zájem o kolaboraci! Skákaly jsem dva metry do vzduchu a těšily se, až si vytvoříme svojí vůbec první vlastní kolekci klobouků, který obě tak milujeme. Od tý doby uběhlo několik měsíců, pár úprav, dotažení detailů a 4 krásné modely jsou konečně na světě a vy si je můžete vyzkoušet a pořídít ode dneška v butiku Žatecká v centru Prahy, na e-shopu nebo na Colours of Ostrava.

Ale zpátky na začátek. Dnes už světově známou kloboučnickou firmu TONAK a.s asi není potřeba dlouze představovat, ale možná jste nevěděli, že má skoro 400 let tradici (z roku 1799) a že je výroba stále soustředěná do továrny v Novém Jičíně, kam jsme se taky zajely podívat. Skočily jsme na vlak (to ještě sněžilo) a vyrazily na Moravu přímo do továrny. To byl zážitek!!!

IMG_9868.JPG

Naše tour začala v horních patrech staré funkcionalistické budovy, kde jsme si v showroomu, pod dohledem odborníků, mohly omkrnout současný trendy, střihy a materiály. Na výběr jsme dostaly 4 barvy a několik ozdob, který jsme mohly libovolně použít. Míša hned sáhla po černé a béžové a na mě tak trochu “zbyla” šedá a starorůžová, ale ve výsledku jsem moc ráda, že jsem nešla do klasiky, protože svojí kolekci chci mít originální, nezaměnitelnou a především nadčasovou.

IMG_9869.jpg

Nechtěla jsem nic kopírovat a neměla jsem tedy ani nic připraveného z Pinterestu nebo Instagramu pro inspiraci. Navíc mám celkem špatnou představivost a ráda se rozhoduji intuitivně a spontáně. A tak jsem si dala dostatek času a prošla si nejdřív celou výrobu. Poznala jsem osobně všechny, kdo v továrně pracují (dokonce někteří zaměstanci už neuvěřitelných 30 let) a potom jsem se zpětně vrátila ke svým dvěma variantám. Růžové a šedé. A začalo se tvořit…

IMG_9862.JPG

Už jsem trochu tušila, jaké jsou možnosti a kolik zabere času jaký úkon (nebo spíš výmysl :) a tak jsem se raději držela minimalismu a nechtěla nic přehnat. Věděla jsem dopředu, že by se to odrazilo na náročnosti práce a tudíž i na ceně. Vynechala jsem všechny různé řemínky a vsadila na jednoduché detaily, které neomrzí a jsou variabilní.

O PÁR MĚSÍCŮ POZDĚJI

Snímek obrazovky 2019-07-03 v 20.15.11.png

Můj první TONAK BY NIKOL je na světě! A jaký je? Velmi praktický díky kratší krempě a barvě, která se dá kombinovat ke každé barvě vlasů i outfitu. A hlavně je UNISEX!

IMG_4041.jpg

Přiznávám, že jsem trochu myslela na manžela, který se pořád brání nošení klobouků a když už na to opravdu přijde, tak krade klobouky mě… Proto jsem chtěla vytvořit takový, který bude slušet ženám i mužům a myslím, že jemu dokonce sluší víc než mě. Klasika. Pokud tedy taky chcete nenápadně přimět svoje drahý polovičky k nošení klobouků, tak tohle je dobrá varianta :)

Není až tak extravagantní a má jednoduchý designový prvek, který neodvádí pozornost, ale zároveň zaujme. Kropenaté peříčko z Perličky (to je tento pták) se dá vyměnit nebo jednoduše úplně vyndat a na “interiér” jsem zvolila kombinaci hnědo-oranžového lemu a šedé gumy, která se tak brzy neumaže třeba od make-upu nebo suchého šamponu (ano, myslela jsem na všechno :)

CENA: 2.700,-

Míša se rozhodla pro oba modely v BOHO STYLU a její první TONAK BY MICHAELA ve světlé verzi vypadá takhle a musím uznat, že se hodně povedl a určitě mi ho bude muset někdy půjčit :)

Photo by LUCIE URBAN

Photo by LUCIE URBAN

Oba Míši modely mají delší krempu (10 cm) a jsou tudíž ideální na letní fesťáky, když se vážně chcete chránit před sluníčkem (nebo máte kocovinu a nechcete se s nikým bavit :)). Jsou vyrobeny ze 100% králičí srsti a pírka má bažantí.


MŮJ DRUHÝ DESIGN je spíše letní a vyloženě holčíčí nejen barvou ale i tvarem. Rozhodla jsem se pro děrované detaily, které spojují funkčnost a nápaditost. Do dírek se dají provlíknout stuhy, pírka, mašle, mušle… vlastně cokoliv, co se vám v létě bude chtít nebo najdete na louce / na pláži. Tato velikost krempy a výška se mi za ta léta nejvíce osvědčila, protože je skladný na cesty a drží krásně tvar.

DSC03898.JPG

Nechala jsem si proto poslat přímo z továrny oba klobouky na filmový festival, kde jsem je nafotila a představila veřejnosti a známým z branže, kteří k mýmu překvapení neměli žádné výhrady a to jsem se trochu bála reakcí, tak snad se vám budou taky líbit a vyberete si ten, který vás bude zdobit!


Já si tento natolik oblíbila, že jsem si k němu pořídila i tuniku z Ateliéru Flannel, která sice není z mojí (ne)těhu kolekce, ale perfektně se hodí na neformální příležitost, kdy se chcete cítít elegantně, ale zároveň pohodlně a stylově.

DSC03806.JPG


Pokud se stále ještě rozhodujete, který z těchto modelů vám bude sedět a slušet nejlíp, tak se stavte do butiku v Žatecké (kousek od Pařížský), kde si můžete celou kolekci vyzkoušet a vybrat si ze 3 velikostí.

Kolekce je LIMITOVANÁ, tak si pospěšte a nezapomeňte nám poslat fotku :)

Děkujeme celému teamu TONAK za důvěru a doufáme, že se bude kolekce dobře prodávat a dělat radost. Nemůžu se dočkat až potkám někoho na ulici v mém “výtvoru” :) Nebojte se mě na cokoliv zeptat v directu na IG.

Pusu

Nikol

CÍLOVÁ ROVINKA

CÍLOVÁ ROVINKA

Jde do tuhýho - 3.trimestr

Jde do tuhýho - 3.trimestr