Tři nejlepší kámošky. Moderátorka a herečka Nikol, stylistka Kristýna a modelka Míša si založily blog. Každá má jiné zájmy, styl a působí v jiné oblasti, ale jedno mají společné... 
Lásku k módě.

VŠE O NAŠÍ BO(HO)ŽÍ SVATBĚ část II.

VŠE O NAŠÍ BO(HO)ŽÍ SVATBĚ část II.

Teda řeknu vám, že ten první měsíc manželství mi dal pořádně zabrat! Hned druhý den po svatbě se při stěhování, kromě manželovo dokladů a dalších věcí, ztratil i můj milovaný růžový MacBook (pro mě zásadní pracovní nástroj), takže se tím vše zkomplikovalo, ale už několik týdnů pracuju na tomto článku a chci všem moc poděkovat za trpělivost a pochopení. Tak jdeme konečně na to!

Photo by Anna Konieva - wedding photographer.

Photo by Anna Konieva - wedding photographer.

Tak v 1.části jsem popsala vše ohledně příprav od make-upu, vlasů, přes šaty až po přípravy ženicha, což je samozřejmě velmi důležitý, ale svatba je jako taková malba obrazu - bez kvalitní techniky, dotažených detailů, atmosféry a dobrého světla nebude dílo dokonalé. No a samozřejmě bez fotek a videa!

SVATBA BEZ MOBILŮ

Nebo chcete-li OFFLINE, byl vůbec ten nejlepší nápad, díky kterýmu si zaručeně všichni hosti užili naší svatbu. Navíc se tím zamezilo šíření fotek a videí, které by neměli spatřit světlo světa dřív, než je nevěsta s ženichem pořádně prohlídnou a vyberou ty “nejreprezentativnější”, no víte jak to myslím :)

8P9A0962.JPG

TIP PRO BUDOUCÍ NEVĚSTY! Doporučuju si opravdu alespoň rok před svatbou zarezervovat profesionálního fotografa a kamerama, protože ti nejlepší bývají už vybookovaní dlouho dopředu. A nezapomeňte na SMYBOX, díky kterýmu si všichni z vaší svatby odnesou památku v podobě vytištěný fotky! Tak to bysme měli.

Fotografy jsme si volili z řad našich přátel a můžeme je všechny vřele doporučit! Ostatně jejich práci si můžete prohlídnout sami (a včas je kontaktovat :)VIDEO

Ve výběru videa jsme měli taky hned jasno. Kluci z DVRGNT sice točí víc hudební klipy a reklamy než svatby, a tak jsme se vlastně taky potkali. Natáčeli jsme v Římě naší vůbec první společnou reklamu na hodinky SUNDAY ROSE a protože dopadla nad naše očekávání, tak jsme si je vybrali i na natáčení našeho Dne D.

Je na ně spolehnutí, jsou to profíci a dokážou být velmi flexibilní a progresivní. Konkrétně za tímhle videem stojí Adam - mladý kameraman, který umí být ve správný čas na správném místě a nic nepodcení, takže má záběry, jak z našich příprav (doteď nechápu, jak stihl obojí, asi teleport:) tak i první polibek, blahopřání nebližších, přípitek, házení kytice a dokonce i akustický “koncert” nás dvou a Bena Cristovao, který nám zcela spontánně zazpíval a nechybí ani tanec s rodiči.

SVATEBNÍ HOSTINA

8P9A0030.JPG

Bez tý se neobejde žádná pořádná svatba a už vůbec ne ČeskosLOVEnská! Proto jsem vybírala pečlivě nejen svatební tabuli a příbory, talíře, zasedací pořádek, ale hlavně cateringovou společnost. Teď s odstupem času musím říct, že jsem si nemohla vybrat líp! Ale hezky postupně…

8P9A0036.JPG

SVATEBNÍ TABULE

8P9A9925.JPG

Vzhledem k náročnosti prostoru střechy v centru Prahy jsme zvolili variantu dlouhého stolu a boho koberců (půjčené z ETERLE) s dekorací květin od floristky Daniely Brožové, kombinovanou proutěným věncem, svícny, běhouny a bronzovým příborem, který jsem objednala z BUTLERS. Talíře, vázy a další nezbytné detaily jsem vybírala ve velkoskladu KERAMIKA PISKÁČEK. Vše jsme ladili do přírodních barev - dřevo, světle šedá a růžové zlato.

Svatební menu nám nadepsala na transparentní pauzovací papír bílým perem úžasná KRASOPISKA, která si velmi originálně poradila i se jmenovkama hostů. Ženy našly svoje jméno na slávce mušle a muži na malém kamínku, který si pak mohli schovat na památku. No a teď už k samotnému slavnostnímu menu…

CATERING

Velmi dlouho jsem vybírala firmu, která by přesně vyhověla mým požadavkům. Kvalitní, chutné, zdravé, masové ale i veganské jídlo. Šikovnou, well-looking obsluhu a 100% nasazení. Zároveň fotogenickou (rozuměj pěkný tzv. “foodstyling”) a se širokým spektrem chutí. Od klasické lokální kuchyně až po mořské plody a sushi. Já vím, zní to velmi náročně, ale přesto jsem našla mistry v tomto oboru a neuvěříte, kdo za tímhle stojí!

Majitelka italských restaurací s dlouholetou tradicí NOMINANZA a PALATINO, mi sedla hned při prvním setkání nejen profesně, ale hlavně lidsky. Potkala jsem jí na jaře, když na Žofíně dělala catering na přehlídku návrhářky Terezky Sabáčkové od které jsem měla svatební šaty. Jídlo bylo tak čerstvé, chutné a přitom pestré, že jsem byla už ten večer přesvědčená, že je chci na naší svatbě!

A taky že jo!

Pokaždý když vidím tuhle fotku tak zalituju, že jsme museli jít kvůli světlu a teplu krájet svatební dort a nestihli jsem dojíst 3.chod…

Pokaždý když vidím tuhle fotku tak zalituju, že jsme museli jít kvůli světlu a teplu krájet svatební dort a nestihli jsem dojíst 3.chod…

Až po skončení svatby mi každý chválil ty úžasné chobotnice, sushi a taky ten sexy personál :) Takže účel byl splněn a já tímto moc děkuju za ten nejlepší servis, jaký jsem si mohla v můj den přát! Dokonce si vše připravili předem v restauraci, aby vše vypadalo a chutnalo tak jak má. Byla jsem naprosto nadšená !!!

SWEET BAR

8P9A0067.JPG

Možná vás to nepřekvapí, ale snad jediné, co jsme za celou svatbu s manželem snědli, byl svatební dort od SWEET COMPANY, když jsme ho slavnostně krájeli. Prej je to na svatbách > teda na těch vlastních< běžný a i přesto, že nejíme sladký, tak jsme si strašně dort pochvalovali.

Každé patro mělo totiž jinou příchuť, ale nejvíc lidi milovali makronky na kterých byla zlatě ručně nakreslená ležatá osmička a větrníky. Ty byly snad první který zmizeli (a já přesně vím, kdo jich snědl nejvíc:) Viď Jirko!


Neměla jsem na svatební dort jiný požadavek než aby byl tzv. “naked”, spíš světlých barev, lehkých ovocných chutí a hlavně měl fíky. Ty prostě miluju! Žádný marcipán, čokoláda nebo panáčkové na vrcholu dortu a Lucie ze SWEET COMPANY to vystihla naprosto přesně! A samozřejmě květinová výzdoba!

Skvělým osvěžujícím prvkem byli nanuky LUNAR a taky tyhle úžasný cupcaky od LELI, která vytvořila speciální letní koktejl lásky PiňacoLOVE ve spolupráci se mnou na charitativní projekt pro předčasně narozená miminka. A chutnali na 1*!


DRINK DRINK EVERYTHING

No a na závěr to nejdůležitější. Co a hlavně z čeho se na naší svatbě vlastně pilo?

Inspirovali jsme se místem našich líbánek- festivalem BURNING MAN, kde je jedním z pravidel nezanechat po sobě žádný odpad, takže má každý svůj hrníček ze kterého pije, co mu kdo naleje. Nevytváří se tím žádný zbytečný ztráty a předejde se rozbitému sklu nebo plastovým kelímkům. #NEPLASTUJ :)

Nechali jsme si proto navrhnout od zmiňované KRASOPISKY motto naší svatby : HONEYMOON FOREVER. Tím, že hodně cestuju a manžel jezdí často se mnou, máme vlastně takový líbanky v každé destinaci nebo hotelu a dokud budeme stále spolu cestovat, budeme mít LÍBÁNKY NAVŽDY :)

8P9A9370.JPG

Nechali jsme si vyrobit 100 kusů těchto smaltovaných hrnečků na slovenských stránkách MYMAME.sk. Každý si místo svatebního daru pořídil jeden tento hrneček ze kterého pil doslova všechno. Od piva, gin & toniku, nealka až po vodku a dokonce i polívka byla servírovaná právě tímto způsobem. Originální řešení, jak donutit všechny hosty vypít to, co si nechali nalít a zároveň nezatěžovali planetu odpadem. Každý si pak hrneček odnesl domů na památku. Chytrý, co?

No a protože se z těchto hrnečků nejčastěji pije můj oblíbený drink Moscow Mule, tak nesměla na naší hostině chybět ani vodka! FINLANDIA to navíc vylepšila příchutěma jako grep nebo kokos s novou etiketou a lahví. Ale nakonec byl nejoblíbenější drink naší svatby právě kokosová vodka s čerstvým mladým kokosem, který nám věnovali naši kamarádi od MLADÝCH KOKOSŮ. Díííky"!

Snímek obrazovky 2018-10-06 v 17.25.03.png

Ale nechybělo samozřejmě ani kvalitní víno!

Před rokem jsme s holkama z vejšky jely na Moravu na víkend a narazily na jedno úžasný vinařství v Zaječí! Měla jsem tedy velkou radost, že právě toto vinařství (i se sympaťákem Viktorem) dovezlo naprosto výtečný vínka z Vinařství NOSRETI. Při krásném západu slunce si tak všichni hosti vychutávali tu skvělou chuť z jižních svahů Moravy. Na zdraví!

8P9A0202.JPG

Pro milovníky bublinek byl připravený stylový piknik a Mimósa Bar v režii mých milovaných MY PROSECCO, kteří přichystali i malé občerstvení. Udělali mi totitž krásný překvapení na mojí rozlučce se svobodou, takže bylo jasný, že Bára s Kubou budou rozhodně součástí i naší svatby! Mrkněte schválně na fotky:

PŘÍPITEK

5W4B3631.jpg
IMG_2875.jpg

No a přípitek byl jak jinak než taky ve stylu! Moje svědkyně Kristýna byla celkem vystresovaná z novomanželského proslovu, ale nakonec to zvládla po svým a tak jsme si všichni připili pravým šampaňským značky MUMM, která nechybí na žádném Fashion weeku a stylových akcí. Což naše svatba samozřejmě byla :) Většina naší rodiny a přátel pila pravé šampáňo vůbec poprvé a protože se nehodí, aby bylo servírované v jiné než stylové skleničce, tak jsme si hezky přitukli na naší lásku i s řádným zvukem. CHIN CHIN!!!

IMG_2896.jpg

Co se ale rozhodně vypilo na naší svatbě nejvíc byl GIN&TONIK! Bar v BOHO stylu na paletách se svítícíma písmenama byl neustále plný a snad každý druhý hrneček našich hostů obsahoval super kombinaci ginu BEEFEATER a DOUBLE DUTCH toniku. Možná to bude důvod, proč si nepamatuju zbytek večera :)

8P9A0650.JPG

ČEPČENÍ

Dá se říct, že kromě házení kytky a novomanželského tance byla tohle vlastně jediná typická tradice, kterou jsme na naší svatbě měli. Slovenské “čepčenie” je takovým vrcholem svatebního dne. Samotný akt snímání věnce slečny a nandavání čepce pochází z minulosti, kdy se nevěsta “vzdává svobody” a slibuje věrnost svému muži a stává se vdanou paní. Ukápla vám slzička?

IMG_3540.jpg

Manželova maminka na Slovensku svatby oddává, takže nám zařídila naprosto dokonalé “čepčenie” s úžasnou zpěvačkou, která měla tak krásný hlas až i mě bylo skoro do pláče. Byl to velmi dojemný a nezapomenutelný zážitek a tady si můžete prohlídnout fotky, i když co vám budu. Ve skutečnosti to bylo ještě lepší.

AFTER PARTY

A jdeme do finále! O ozvučení se nám přes den postarala skvělá Force Production s designovými bílými reproduktory Funktion One. Po 22h ale začíná noční klid, to všichni dobře víme. A tak jsme měli dilema, jak to udělat s hlukem po desáté večer na střeše Lucerny, kde se hluk nese po střechách rychlostí i intenzitou větru. Mýho manžela naštěstí napadlo, že bychom mohli objednat sluchátka pro všechny, pozvat dva DJs a udělat si tzv.:

SILENT DISCO. A to byl naprosto geniální nápad, jak spojit taneční mejdan s party a nedělat hluk Každý si vzal sluchátka, který už byli předem naladěný na frekvence našich dvou funky DJs. Jeden hrál takový oldschool hip-hop a druhý Groovy Disco Dance. Takže jste viděli půlku lidí divoce trsajících a další divoce skákajících. A kdo nechtěl poslouchat nebo tancovat, tak se mohl klidně bavit. Jednoduše NEJLEPŠÍ MEJDAN!

Po půlnoci jsme se přesunuli na afterparty do nově zrekonstruovaného MAMA SHELTER hotelu u nás na Letný(místo PARK HOTELU), kde jsme řádili na baru a terase až do svítání. První manželskou noc jsme si mohli užít v penthousu s krásným výhledem a swingbed… škoda jenom, že si nic nepamatujeme a brzo ráno jsme museli jet pomoct uklízet zpátky na Lucernu :)

IMG_2727.jpg

Ráda bych ještě věnovala speciální poděkování svojí svatební koordinátorce Lucce Podlucký, kterou jsem si vybrala na svatebním veleterhu v Brně a i když to byla asi nejnáročnější svatba eva, tak to všechno zvládla s klidnou hlavou a vnitřním zenem sobě vlastní (je cvičitelkou jógy:) a staly se z nás dokonce kamarádky! Děkuju EVEN.LUCKY!!!

Uff a je to. Dva měsíce po svatbě a já jsme konečně našla chvilku času dát to všechno dohromady a popsat vám bez koho by naše svatba nebyla tak skvělá, jak byla. Ale největší dík patří hlavnš naším rodičům, že nám dali dobrý vzor do manželství a že se máme kým inspirovat až bude to “ve zlém” !

Díky

Vaše Nikol

BLOGES MAMA MARKET 11.11

BLOGES MAMA MARKET 11.11

BURNING MAN 2018

BURNING MAN 2018