Tři nejlepší kámošky. Moderátorka a herečka Nikol, stylistka Kristýna a modelka Míša si založily blog. Každá má jiné zájmy, styl a působí v jiné oblasti, ale jedno mají společné... 
Lásku k módě.

NAKOPNI JATKA!

image


Možná jste už slyšeli o JATKÁCH, které má na svědomí principál Rosťa Novák. Konec konců informovaly jsme o jejich open party i my, takže vám něco v hlavě uvíznout mohlo. Nejedná se o žádnou pořážku někoho či něčeho, ale o otevření domácí scény nového cirkusu Cirk La Putika, která donedávna hostovala především v La Fabrice nebo měla dokonce své ChapiteauX na Letné.


image


V listopadu loňského roku se v prostoru Pražské tržnice v Holešovicích (haly 7 a 8) otevířely dveře a vznikl nový multižánrový prostor Jatka78. Vedle představení La Putyky se můžete těšit také na řadu divadelních, tanečních a novocirkusových souborů z Česka i ze světa. 

image


Prostor Jatka78 shání finance na rekonstrukci, opravy a vytvoření zázemí pro normální fungování, jaké by měl každý soubor mít. Nechce spoléhat na grantové komise a tak se uchýlil k rozhodnutí, že udělají veřejnou sbírku a to sice sympatickou formou na Hithitu.cz, kde je vše podrobně vysvětleno a jako symbolické poděkování si “odkoupíte” kulturní zážitek, upomínkové předměty nebo třeba workshop na novocirkusové vylomeniny! Za tři dny se už vybralo 345tis.Kč, takže pojďme do toho i my Robesky a přiložme ruku ke kultůře! :)


image


  • Co „místo pro nové umění“ potřebuje?

- Osvětlovací techniku (tzv. světelný park)
- Kvalitní ozvučení
- Zatemnění divadelního sálu
- Sociální zařízení a zkušebnu pro účinkující
- Kvalitní a bezpečné hlediště (tribuna, sezení)

image
  • Proč je dobré Jatka78 podpořit?

- Protože podobně komplexní prostor věnující se umění všeho druhu v Praze chybí.
- Protože má Pražská tržnice potenciál, aby se stala pražským kulturním centrem.
- Protože peníze, kterými teď platíme pronájem techniky, budeme moct použít na to, co umíme nejlíp – na vytváření nových inscenací. Na umění.

image
  • Co získáte za příspěvek na Jatka78?

- Vstupenku na některé z benefičních představení prestižních divadelních souborů odehrané přímo na Jatkách78 (Divadlo Na Zábradlí, Dejvické divadlo, Činoherák Ústí, Cirk La Putyka).
- Upomínkové předměty, které vás budou s Jatkami78 spojovat.
- Originální umělecké dílo od výtvarníků, kteří s Jatkami78 sympatizují a kteří v jateční galerii vystavují.
- Poukaz na novocirkusové workshopy.
- A také vědomí, že jste pomohli vzniknout něčemu, co stojí za to.