Tři nejlepší kámošky. Moderátorka a herečka Nikol, stylistka Kristýna a modelka Míša si založily blog. Každá má jiné zájmy, styl a působí v jiné oblasti, ale jedno mají společné... 
Lásku k módě.

BALI LOVER!

BALI LOVER!

tumblr_ola3djrIh51s9x50do1_1280.jpg
tumblr_ola3djrIh51s9x50do2_1280.jpg
tumblr_ola3djrIh51s9x50do3_1280.jpg
tumblr_ola3djrIh51s9x50do6_1280.jpg
tumblr_ola3djrIh51s9x50do4_1280.jpg
tumblr_ola3djrIh51s9x50do5_1280.jpg
tumblr_ola3djrIh51s9x50do9_1280.jpg
tumblr_ola3djrIh51s9x50do8_1280.jpg
tumblr_ola3djrIh51s9x50do10_1280.jpg
tumblr_ola3djrIh51s9x50do7_1280.jpg

BALI LOVER!

Bali miluju hned z několika důvodů. Jeden a ten nejdůležitější je, že se tam cítím šťastná a nic mě neser… To asi hovoří za vše. První moje cesta na Bali byla před třemi lety a minulý rok před Vánoci jsem neodolala a vrátila se tam. Měla jsem super průvodkyni Verču, která tam několik let žila, takže mi to dost ulehčilo můj pobyt, protože jsem věděla na první dobrou, kam vyrazit. To můžete i vy, poradím jak na to…

CESTA A POZNATKY PŘED CESTOU

image
 • Na to, abyste se tam dostali potřebujete skoro dvacet hodin svého drahoceného času. Bude to ale stát za to, to vám slibuju. Za mě doporučuji si zjistit vše ještě před cestou, opravdu vám to ulehčí čas, který tam můžete strávit objevováním krás ostrova.
 • Jak se tam nejlépe dostat? Nebudu psát, ať si letenku rezervujete rok dopředu, to je kravina. Zrovna na Bali je několikrát do roka hodně slev na letenky a dá se v klidu sehnat za 15-20 tis. Já ji pořídila od Emirates za 17.tis s jedním přestupem v Dubaji. Sice jsem měla osm hodin pauzu, ale právě v Dubaji na letišti jsem si našla za 1000 kč lounge, kde jsem měla po celou dobu možnost sprchy, jídla a pití a taky svůj gaučík. Paráda.
 • Ještě před cestou si vyhlídněte ubytko a lidi, kteří vám tam můžou pomoci , žíjí tam nebo tam strávili dost času.
image
 • Tady doporučuji Verču Dubovou, která na Bali pronajímá vilky a k tomu všemu pořádá i jógové pobyty. Je nejlepší a postará se. O vilkách napíšu ještě dál.
 • Vízum není třeba a očkování jsem taky nijak nehrotila a po celou dobu jsem neměla nejmenší problém.

POLOHA

image
 • Pokud jde o polohu, tak Bali není úplně mrňavej ostrov, jak se může zdát. Je tam několik různých částí a všude je to dalo by se říct jiné. Vidět byste měli všechny taje ostrova, ale za mě je nejlepší část zvaná BUKIT. Je to tam ještě nedotčené nebo rozhodně méňe než jinde a jsou tam nejkrásnější pláže.
 • Nejznámější pláž Kuta nestojí vůbec za návštěvu. Já jsem tam byla jednou za oba dva pobyty. Super je i Canggu, kde se vyřádí ti z vás, kteří milují kavárny zdravé restaurace, bary a víc nočního života. Na nákupy pak vyražte do Seminyaku.
 • Vše má něco do sebe, vybrat si musíte podle toho, co čekáte. Já když se budu vracet, tak zase na Bukit.
image
 • A abych nezapomněla, kousek od Canggu postavila rodina Černých skvělou restauraci, kterou musíte opravdu navštívit. Vaří jim tam dokonce český šéfkuchař a jsou to samé vychytané pochoutky, takže doporučuji. Jmenuje se to Joshua Distric a když budete mít štěstí, ukáží vám i bydlení ve stylových kontejnerech.:)

UBYTOVÁNÍ

image
image
image
 • Tak a hodně diskutovaná část je tu. Kde na Bali bydlet? Máte hned několik možností. Na Bali jsou sice hotely, ale za mě je nejlepší bydlet ve vlastních vilkách nebo surfhousech. Já vždy měla to štěstí a bydlela v krásné vile, kterou mi zařídila Veru a její BALI VILY.
 • Tentokrát jsem poznala vilku Stella, která má dvě ložnice s venkovní koupelnou, společnou místnost s kuchyní a velkou zahradu s teráskou a bazénem. Ideální pro dámskou jízdu, romantickou nebo rodinnou dovču.
 • Pláže jsme měly max dvacet minut jízdy na motorce a večer tam byl klídek neskutečnej. Fakt ráj.
image
image
 • Poslední týden jsem poznala ještě další ubytko. Surf house Bali Bio Villas, který je také na Bukitu. Má několik pokojíků. Můžete bydlet ve dvou, ale dokonce i po čtyřech. K pokoji máte k dispozici zahradu s bazénem a samozřejmě kuchyň.
 • Tohle ubytko je více živější, nemáte takové soukromí jako ve vilkách, ale zase máte kolem sebe nové lidi.
 • Já byla nadšená u obou typů bydlení, protože jsem pobyt měla pěkně rozmanitý.

JÓGA POBYTY/BĚH

image
 • Vždycky když někam frčím, tak cvičím každý den. Sluníčko mě dost nabíjí a pohyb v přírodě miluju. Tentokrát jsem měla štěstí, že Verča pořádala v tom samém termínu i jóga pobyt, který byl v další vile, kterou pronajímá. Jmenuje se Elsa a je kousek od pláže. Ve vile se dvakrát denně cvičila jóga a mělo to skvělou atmošku.
image
 • Jestli i vy chcete na nějaký takový pobyt, tak mrkněte nastránky Villa Resorts, kde najdete další pobyty.
image
 • Běhání na pláži je moje vášeň. Když máte krásné prostředí, tak výmluvy neexistují. Jen si na Bali musíte zjistit, kdy a kde je v danou dobu odliv a příliv. Ve vodě se neběhá nejlíp. My jezdily na pláž Jimbaran, která má 5km, takže dohromady si můžete naběhnout i deset km.

DOPRAVA A MÍSTNÍ MĚNA

image
 • Doprava, no tady je to trošku o hubu, ale dá se. Já se teda sama bala, takže jsem na motorce (jezdí na ní všichni) jezdila ve dvou. V ojedinělých případech i ve třech.:))) Auta na Bali jsou, takže kdo motorku nedá, může si půjčit auto nebo se dá zařídit řiďič. Co pro mě byla novinka? Na Bali začal frčet UBER. Jsou v začátcích a občas jme čekaly fakt dlouho, párkrát nás ani nenašli, takže je to jen pro trpělivé povahy. Navíc místní taxi dělají řidičům Uberu problémy, takže když jedete Uberem, tak na tajňáčku.
 • Co se týká cen, tak na Bali vyžijete s málem. Samozřejmě je to na vás, dá se tam za jídlo utratit jako u nás v lepších restauracích, ale také se v klidu najíte za 50-100 kč. Nejlepší je kompromis a střídat to.
 • Základní měnou je indonéská rupie. a pro představu 100.000 indonéských rupií je cca 200 CZK. Takže odeberete nuly a násobíte dvěma.

PLÁŽE

image
 • Pláží zde najdete nespočet. Můžete jet na pláž kde budete mít živo a spoustu lidí a různých vyžití, ale můžete jet i na pláž, kde nebude vůbec nikdo.
 • Pokud jde o Bali, tak na pláže skoro vždy vede trnitá cesta. Většnou musíte sejít a následně vyjít třeba sto schodů. Neznám ale větší krásu, než když jsem šla třeba na Bingin Beach poprvé a otevíral se mi krásný výhled. Bingin je jedna z mých oblíbených.
image
 • Dále doporučuji Balangan Beach, kde můžete v poklidu na smoothičku pozorovat surfaře. :)
 • A dále musíte  jit na Dreamland, kde se ale moc dobře nenajíte a budou kolem vás milióny japonských turistů. Pláž je ale nádherná a vlny obří.
image
 • A kde si užijete samoty? Na Nyang Nyang nebo na Padang Padang.  Opravdu záleží na jakém místě se zrovna budete pohybovat, ale tyhle pláže stojí za to. 
 • Pak je tam ještě dost secret spotů, ale to vám poradí až tam, třeba Verča.:)

CO JÍST/PÍT?

image
image
image
 • Jak už jsem psala, na Bali se dá najíst za 50kč, ale i za 300 kč. Opravdu je nejlepší to kombinovat. My každé ráno snídaly hlavně doma, protože jsme si na trhu vždy nakoupily hromady ovoce a zeleniny  (za pár korun, zde jsou ceny nesrovnatelný) a dělaly si smoothíčka. Oběd byl buď v místním warungu -  což je tzv. místňácky bistro s indonéským jídlem nebo jsme si na Instagramu našly nějakou krásnou eco restauraci a jelo se na salátek. Místní jídlo je naprosto boží a určitě hledejte polévku Soto AYAM a klíčky s arašídovým sosem. Moje srdcovky.
image
 • Jestli chcete romantickou véču a skvělou rybu, tak doporučuji rybí restaurace na Binginu. Skvělé rybárničky najdete i na Jimbaranu, kde je večer na pláži jedna vedle druhé. Jo a také doporučuji rybí trh na konci pláže, kde si rybky a mořské plody nakoupíte a ugrilujete pak na baráku.

VÝLETY/UBUD

image
image
image
 • Bali je strašně rozmanitej ostrov a je tam toho k vidění opravdu spousta. Já tentokrát byla na ostrovech Gili, o tom už jsem psala a článek najdete v našem travel deníčku. Z Gili naše kroky směřovaly do nejzelenějšího, magického, poklidného místa, do Ubudu. Ten kdo přijede na Bali, musí tohle místo navštívit. Stačí vám klidně den na to objet posvátné chrámy, obejít rýžová políčka a dát si dobré nejvíc zdravé jídlo nebo drink.
image
 • My tu strávily dva dny, protože jsme obhlížely místo na další jóga pobyt, který bude už teď v březnu. Bydlely jsme v krásném hotýlku Puri Gangga, kde jsme se cítily jako královny. Ráno jsme dokonce vstávaly v šest ráno a vydaly se na společnou ranní cestu rýžovými políčky a pak nás čekala tříchodová snídaně.
 • Jediné co bych téhle části ostrova vytkla je počasí. Prší tu o poznání častěji než jinde.

DALŠÍ JÓGOVÉ DOBRODRUŽSTVÍ? SRÍ LANKA

image
 • A jaké bude další dobrodružství? Musíme říct, že se nám všem postupně plní naše sny a tento rok nás každou čeká spousta cest. Niky si část vybrala hned ze začátku roku a já se na to chystám teď. Čeká mě londýnský fashion week, Thajsko, Omán s holkama (TO BUDE JÍZDA) a ke konci března i Srí lanka.
 • Jestli vás Srí lanka také láká, tak mám hned další tip. Playground pořádá hned dva yoga&surf pobyty právě na Srí lance. Mrkněte ZDE, najdete tam termíny a informace o celém pobytu.
 • P.S. já stíhám termín od 28.3-8.4, tak třeba se tam potkáme.:)

Tak já si myslím, že jsem popsala co se dalo. Chtěla jsem to maličko zkrátit, ale nechtěla jsem vás o nic ošidit.

A NAKONEC VELKÉÉ DÍKY VERČE A BALI-VILY. BYLO TO OPĚT SVĚTOVÝ!!!

KISS

M.

KONEC NAŠÍ NOVOROČNÍ VÝZVY #BLOGESDETOX

KONEC NAŠÍ NOVOROČNÍ VÝZVY #BLOGESDETOX

VALENTÝNSKÝ SPECIÁL!

VALENTÝNSKÝ SPECIÁL!