Tři nejlepší kámošky. Moderátorka a herečka Nikol, stylistka Kristýna a modelka Míša si založily blog. Každá má jiné zájmy, styl a působí v jiné oblasti, ale jedno mají společné... 
Lásku k módě.

Jde do tuhýho - 3.trimestr

Jde do tuhýho - 3.trimestr

Je sotva 6h ráno a malá má asi škitavku - takový nějaký pravidelný cukání v břiše. No, musela jsem si to vygooglovat a už se mi nechce spát. Teda vlastně ani pořádně nevím, jak si lehnout… A to mě dnes čekaj odběry krve na těhotenskou cukrovku. Na lačno. Tak jsem zvědavá, kdy mě přepadne ten narkohlad a zpucuju ledničku… Jdu si zkusit zkrátit čas a sepsat, co je všechno novýho v tom jinym stavu 3.trimestru, třeba to pomůže. Mě i vám.

IMG-4.jpg


Ve 28.týdnu těhotenství je podle mojí super appky Pregnancy + (teď už je i v češtině) “dobrá šance na přežití plodu”. Zní to možná děsivě, ale zároveň to trochu utěšuje to moje věčný připosraný “co když se něco stane…” Má to asi každá nastávající maminka a krutá pravda je, že to prej už nikdy nepřejde :)

IMG_5280.JPG

Ani když se malá narodí, bude mít ty první prdíky, teplotku, zoubky...půjde poprvý do školy, na rande, pojede na tábor, dostane menstruaci, najdu u ní marihuanu… prostě from now and forever! To bude jízda!

Sledovala jsem na Instagramu všechny ty maminky kamarádek, které se na Den Matek usmívali z každý druhý fotky a říkala jsem si, jak si jednou ty role vyměníme. Co o nás budou asi naše dcery a synové jednou psát na nějakou futuristickou sociální síť. Nebo jak si nás budou vážit, jestli to uvědomění taky přijde až s věkem, jako je to u nás… no, kdo ví. Jsou věci na který se nepřipravíš.

Musím teda ale uznat, že zatím všechny rady, co jsem dostala byly dost užitečný a ráda se s váma o ně podělím. Druhý trimestr byl fakt nejvíc v pohodě! Spousta energie, žádný extra bolesti, zdravotní potíže, nic…

5W4B50410.jpg

Z toho důvodu jsme taky naplánovali natáčení INSTAHERO SHOW, právě na tohle období a bylo to dost těsný. Už na finálovým večeru jsem po 2h moderování na podpadcích cítila, že to neni co bejvalo a sotva jsem sešla schody z pódia a afterparty jsem už dala dost na sílu (ty bolesti žeber už beru jako samozřejmost, na to se nějak prostě zvykne) a všude mi navíc hned dali židli, stačí jít do baru břichem napřed :) Ale bacha na lokty!

ŠATNÍK

Přiznám se, že jsem všechny baby spolupráce posunula záměrně na začátek června, protože už teď mám spoustu restů s unboxingem a navíc to prostě fakt doma nemáme kam dát. Rozhodla jsem se proto uvolnit místo ve skříni a budu v neděli prodávat většinu svýho dosavadního šatníku na BLOGES MARKETU ve SmetanaQ. Všechny kraťásky do pasu, šatičky, Levisky, bundy, kabelky, boty… Musíme udělat místo pro postýlku, přebalovák a takový ty věci. Priority no :)

Ale stihla jsem udělat ještě s Ateliérem Flannel (ne)těhu kolekci šatů, která se budou taky prodávat v neděli na Marketu, takže si jí můžete přijít vyzkoušet přímo na místo. Snažila jsem se jí vytvořit tak, aby byla co nejvíc udržitelná a nadčasová. Je celá z kvalitních materiálů a měla by vám vydržet třeba i pro další generaci. Proto jsme volili jednoduchý střihy a vzory, tak snad se vám bude líbit. Tady je malá ukázka:


PÉČE O TĚLO

Snažím se alespoň 1x týdně chodit na těhu jógu. Když nestíhám úterý ve 13 v Juice me Baby tak musím alespoň YOGAME ve čtvrtek v 16:15. Pomáhá mi to na záda, křeče, bolest hlavy i na srovnání mysli. Občas se potřebuju fakt vydejchat a k tomu je jakákoliv jóga fakt skvělá. Utřídím se myšlenky, vyrelaxuju se a ještě si protáhnu svaly a rozproudím krev v těle, takže se mě zatím žádné otoky netýkaj. Ale ještě mám před sebou necelý 3 měsíce, kdy se moje dosavadní váha + 8kg bude zvyšovat a s tím i zátěž na tělo & svaly. Uff!

Prošla jsem teď pár dní nějakou chřipkou. Naštěstí bez velký zvýšený teploty, pomohl mi Paralen a týden se vyležet. A pak dovolená v teple. Sice jen na 4 dny, ale to slunce mi dodalo energii. Zjistila jsem přitom, jak mi absence léků v tomhle období silně ztěžuje situaci a že vitamíny prostě občas nestačí. Rýma a kašel mě teda trápí pořád, ale léčím to dětským sirupem a ovocem & zeleninou. To jsem v poslední době taky zařadila víc do jídelníčku a nahradila ty věčný koláče a pečivo, kterým se v mých střevech tak strašně líbí :)

Snímek obrazovky 2019-05-14 v 9.08.35.png

Tolik k vnitří péči. Ohledně tý vnější jsem si dala čas na otestování několika výrobků. Tady jsou moje doporučení a poznatky z téměř 3 měsíčního používání.

Jako první jsem začala zkoušet BI-OIL protože mi ho snad všechny známí doporučili jako THE BEST. Nedávám moc na všeobecný doporučení a ráda si udělám názor sama, navíc každýmu vyhovuje něco jínýho, že jo.

Pořídila jsem si pro jistotu i tuhle malou cestovní verzi, abych ji mohla vozit sebou, protože na návodu je napsáno mazat 2x denně. To se mi snad nepovedlo nikdy, ale večer po sprše jsme si poctivě mazala nejen “problematické partie” jako je břicho a stehna ale i celý tělo. Olej příjemně voní a dobře se roztírá, jen je potřeba si dát víc času než se vsaje do pokožky. Je dost mastný, takže jsem ho začala dávat i manželovi na vousy a do koneček vlasů :)




MOM TO BE

MOM TO BE