Tři nejlepší kámošky. Moderátorka a herečka Nikol, stylistka Kristýna a modelka Míša si založily blog. Každá má jiné zájmy, styl a působí v jiné oblasti, ale jedno mají společné... 
Lásku k módě.

MOM TO BE

MOM TO BE

Říká se, že je těhotěnství údajně nejhezčí období v životě ženy. No, tak to snad může tvrdit jenom chlap :) Já zatím trpím jako zvíře! Ale bude prej líp (uklidňují mě zkušené matky) nebo taky hůř - ano, i porod vnímá každá žena trochu jinak. Takže, jak to vnímám zatím já? Ještě varování, tohle čtení není pro každýho - kluci, vy to radši nečtěte vůbec, TO NEPOCHOPÍTE -může totiž obsahovat stopy hormonálních výkyvů a velmi otevřených až intimních detailů. Ready?

Snímek obrazovky 2019-01-30 v 16.56.45.png


POČURANEJ PAPÍREK

To mi taky mohli říct, že se těhotenský testy prodávaj (inkognito) i v drogerce a nemusela jsem řvát přes celou lékárnu na Letný. Říká se, že většina žen pozná, že je v tom-můj případ, ale každej asi slyšel o tom, jak to slečna zjistila až v 5 měsíci. A jako ty nateklý prsa, absenci mensesu a náladovost vydržela ignorovat jak? Asi hříčka přírody.

Byla středa. Skoro jako každá jiná s tím rozdílem, že “střední” proud ranní moče ukázal na tomto malém papírku dvě čárky. Tadáááá!

A rázem to byla NEJLEPŠÍ STŘEDA V ŽIVOTĚ!

IMG_9688.JPG

PLÁNOVANÝ?

Nebudu vám lhát. Bylo to “plánovaný”, takže byla radost veliká, ale tu hned vystřídala taky starost… Hlavou mi proběhly všechny moje známý a kámošky, co se o to pokouší a jejich papírek ukazuje stále jednu čárku. Možná to byl taky důvod, proč jsme o tom dali našemu blízkýmu okolí vědět nejdřív osobně, než to dáme veřejně. No, ale teď už to víte i vy!

Dataily o početí si vzdovolením necháme pro sebe, jedno vám říct ale musím. Nejsem sice jediná, co o tom neměla předtím tušení, ale jsou údajně jen nějaké ovulační dny v měsíci, kdy je žena plodná. A není jich moc! Pro jistotu tedy doporučuju “zasévat” obden!

S manželem jsme oba narození v létě - ve znamení Raka, proto jsme chtěli mít jednou takové “letní bábetko”. Na prstech ruky jsem si tedy odpočítala 9 měsíců a zjistila, že řijen už jsme prošvihli. Vychází to tedy na přelom července/srpna, dokonce na 1.8, což by mohlo být osudový vzhledem k našemu datu svatby 18.8.2018 v 18h po 18ti měsích (no doufejme, že nebudu tolik přenášet). Kajova babička slaví 30.července dokonce 90.narozeniny, tak jsem teda zvědavá, jak to všechno za půl roku bude…


1.TRIMESTR

Zavolala jsem hned na gynekologii, že jsem určitě těhotná! Pani na recepci se mi trochu vysmála, asi tam maj podobných připadů víc, a prej ať přijdu až budu v 8.týdnu. Nenechala jsem se odbejt a dobře jsem udělala! Všeobecně toho víme o těhotenství poměrně málo - myslím tím nás ženy - a možná je to na druhou stranu i dobře. Doktorka mi totiž vyjmenovala všechny rizika v prvních týdnech, až jsem uvažovala o zrušení naší dovolený na Tenerife. Jako těhotná bysme neměla mít třeba zvýšenou teplotu, potápět se, jíst hermelín, syrový maso, sushi, pít tonic, colu ani kafe.. a najednou si uvědomíte, proč se tomu říká JINÝ STAV!

IMG_5387.JPG


JINÝ ŽIVOTNÍ STYL

Ten nás asi nejvíc prozradil! Kouřit jsme s manželem přestali už při “zasévání” a možná to některý z vás (ne)překvapí, ale opravdu nám v tom pomohl IQOS! Nechtěla jsem to rozebírat v souvislosti s těhotenstvím, ale je to ideální příležitost, jak vám z vlastní zkušenosti ukázat, že nám dvěma to pomohlo přestat - “I Quit Ordinary Smoking” !

Kouřit cigarety jsme přestali už loni na podzim a přešli jsme na užívání IQOS přesně na rok. Pro mě to bylo - asi i díky nastavení v hlavě - téměř bez vedlejších aspektů a neměla jsem žádný “absťák” ani nutkání to něčím nahrazovat. Manžel už kouřit jednou přestal, takže měl vetší zkušenosti, ale dodnes si každý večer dává slaný tyčinky . Ale bacha, celý balení! Takže nám začne růst bříško asi společně :)

Alkohol? Ten není v prvním trimestru dovolený vůbec, ani sklenička vína a mě to překvapivě vůbec neva! Vždyť vám to říkám - JINEJ STAV! Na Kanárech jsem sice trochu zatoužila po chlazené Sangrii s ovocem u západu slunce, ale najednou jako byste už nejednali jen sami za sebe… Silvestr v Římě jsem si užila i bez vína a šampáňa a začínám být dokonce zvědavá, kdy se mi ta chuť na bublinky zase vrátí. Tuším tak do roka a do dne! Neboj, Jirko :)


(NE)CHUTĚ

V mym případě spíš NEchutě! Znáte takovej ten případ člověka, kterej neumí zvracet. No tak znáte dalšího! Nejen, že u toho strašně trpim, ale ještě navíc hlasitě řvu a pak brečím. Nepraktický, já vim. Hlavně v letadle a na veřejnosti. Alepsoň vím, že ráno lepší nikam nechodit ani nelítat. Teď už i odpoledne a dokonce i večer…

Všichni mi doporučili lízátka na nevolnost - ani vylízat celý balení mi nepomohlo, ale přišla jsem na zajímavý zjištění! To, co jsem dřív strašně milovala - třeba AVOKÁDO, RAJČE, SLANINA nebo VAJÍČKA, to nemůžu ani cejtit, ani to připravit manželovi k snídani nebo dokonce sledovat na Instagramu! Všechny bistra s avotousty dostali UNFOLLOW :)

Možná to vážne souvisí s tím nekouřením nebo jsou to jenom hormony, ale začala jsem po několika letech zase jíst sladký. Začalo to nenápadně, nejdřív ovoce. Nejvíc mě baví - nebo mi spíš nejmíň vadí - pomelo a granátový jablko. Po čase jsem zjistila, že mě vlastně ba to vydlabávání, prostě ta činnost. Asi se ve mě probudil pradávný pud sběračky.. nebo jsem najednou měla na všechno víc času, těžko řict. Teď jsem už v takový fázi, že si klidně dám i větrník - ale ne sofistikovaně vidličkou…

Jsem na začátku 4 měsíce, tak jsem zvědavá, co dalšího mi přestane chutnat nebo naopak začne. Jestli pojedu ty bizárky typu hořčice s melounem, lívance s česnekem nebo okurka s marmeládou.

Bohužel se to moje střídavé nechutenství a nezdravé obžérství projevilo na tom, že jsem zatím spíš zhubla než přibrala, ale to je prej na začátku běžný. Tělo si asi řekne, co ne/chce. A nebo to prostě všechno snědl ten malej ! :)

Snímek obrazovky 2019-01-30 v 16.57.00.png

TRÁVENÍ

Velký téma! Klidně tenhle odstavec přeskočte, ale já vás prostě musím varovat - další z věcí, kterou mi nikdo neřekl! Změna hormonů v těle prej často u žen způsobuje zácpu. No dobře, ale 5 dní už bylo na mě fakt trochu moc! Je mi jasný, že to souvisí taky ze změnou stravy. Najednou moje střeva znovu objevujou bílý pečivo, plnotučný mlíko a rafinovanej cukr! Taky rejži a quionu nahradily těstoviny a knedlíčky (mňam)! To se to pak staví…

Došla mi po čase trpělivost! Teď máme plnou lednici Actimelů (funguje- možná jako placebo, ale funguje), jogurtů s nějakýma kulturama a dělám zase smoothie se semínkama a začla jsem dokonce zase cvičit jógu!


SPORT

Já vím, že jsem mohla cvičit klidně dál, jen vynechat některé (hlavně rotační) pozice, ale mě se prostě nechtělo. Větrník bylo moje nový NAMASTE! Jenže se po čase začala ozývat krční páteř a záda. Taky mi furt v hlavě jede, že bych měla protahovat pánev a kyčle a naučit se pořádně prodýchávat. Tím, že netrajdáme večer po barech a parties, máme večerku do půlnoci a tím pádem vstávám každý den s východem slunce. Začala jsme tedy chodit na ranní lekce do Vzletný tady u nás na Milejdy a je to sen! Nejsem tam totiž jediná “zbouchnutá” (na Letný je už taky BABYBOOM) a tak se pěkně protáhnu po ránu a pak jdu zase domu hnízdit..

Chystám se vyzkoušet těhu jógu v www.YOGAME.cz, každý čtvrtek 16:15 a taky v www.juicemebaby.cz kde je teď nově každý úterý od 13h.

Bohužel bývám odpoledne strašně unavená a tak si dávám tzv. “Power nap” , kdy na pár minut úplně vypnu a doslova odpadnu na gauč. Někde tu energii sbírat musím no. Jak říkám, všechno je naruby!


HNÍZDĚNÍ

Haha! Termín našeho souseda, filovýho producenta, otce dvojčat a našeho dobrýho kamaráda. Seznámili jsme se loni v létě v Brutu- prosekárně na rohu. Tudíž zřejmě vnímá mojí “proměnu” s odstupem a nadhledem a neodpustí si občas připomínky typu - no jo, už začíná hnízděníčko. Něco na tom bude. Jsou dny, kdy si vyčistim zuby sotva 1x denně a nevylezu z postele. Neomlouvá mě ani počasí, ani zacuchaný vlasy. Neustále doma něco uklízím, přerovnávám, připravuju…

Často se lidi ptaj, jestli se budeme stěhovat do většího - hele, je nám jasný, že chcete náš byt, ale ne, nebudem! :) Tedy prozatím nebudem. Postýlka se do ložnice vejde a přebalovák bude mobilní…


OBLEČENÍ

DSC07864.JPG

Jak jsem říkala na začátku, okolí o mém “stavu” už ví, většině to došlo samo - když nekouřím ani nepiju, že jo (a mám zacuchaný vlasy:), a tak mi některé kolegyně začaly posílat katalogy s kočárkama, dětským nábytkem a dokonce mi přišel první balíček MOM TO BE z Lindexu s naprosto nejlepšíma těhu kalhotama - strečový džíny s vysokým bavlněným pasem a dokonce 3x (bože, jak jsem šťastná, že ještě furt dám ty 38). Jinak jsem si už do zásoby pořídila kalhoty vel.42, ale stejně střídám jen legíny a ty těhu džíny. Levisky 501 musí počkat. Mám už i pletené upnuté šaty, ale zatím furt vypadám, jak přejedená, tak s tím radši ještě chvilku počkám..


NÁLADY

Tohle jsem si nechala schválně až na závěr a původně jsem to chtěla nechat napsat manžela, protože mě může zhodnotit líp, ale snědl mi poslední kousek pomeranče, tak dělám uraženou, protože tohle mě dokáže třeba i rozbrečet :) Stejně jako na Vánoce ta reklama s tím osamoceným dědečkem. Vždycky řvu! A nejde to zastavit. Takže teď koukáme na samý nenáročný filmy, ideálně komedie nebo seriály. Na těch teď ujíždím, hlavně MOST!, ale “Příběh služebnice” jsem si už radši (díky tématice) zakázala... mám teď totiž děsně živý sny. Jinak spím překvapivě dobře, doslova jak miminko!

Tolik tedy k novince, která se stala největší součastí (nejen) mého života. Těšim se až poprvé ucítím toho malého človíčka uvnitř mě a budu si užívat to souznění dvou srdcí v jednom těle! Třeba bude další článek začínat jiným úvodem, kdo ví. Jdu si dát dortíka a usmířit se :)


A ještě TIP pro budoucí MAMINKY - aplikace PREGNANCY + je sice anglicky a placená, ale máte v ní spoustu zajímavých článků, důležitých informací a dokonce aktuální 3D animaci. My jsme teď velikost broskve…Vaše NikolJde do tuhýho - 3.trimestr

Jde do tuhýho - 3.trimestr

BLOGES MAMA MARKET 11.11

BLOGES MAMA MARKET 11.11