Tři nejlepší kámošky. Moderátorka a herečka Nikol, stylistka Kristýna a modelka Míša si založily blog. Každá má jiné zájmy, styl a působí v jiné oblasti, ale jedno mají společné... 
Lásku k módě.

TVÁŘE JIŽNÍHO OMÁNU / ČÁST 1.

TVÁŘE JIŽNÍHO OMÁNU / ČÁST 1.

IMG_5058.JPG

Představte si místo, kde je naprostej klid. Žádný signál, žádný auta, lidi, zvířata ani stromy. Jenom paprsky slunce, který vykreslují stíny na písečných dunách. Poušť. Místo, kam jsme se každá z nás chtěla jednou podívat. Kromě toho, že je to mega ultra fotogenický, tak je to hlavně neuvěřitelně uklidňující, skoro až meditační. A to jsme přesně potřebovaly! Rozhodly jsme se letět na Blízký Východ do země zeleně i pouště, hor i pláží, cestovního ruchu, ale i zachovalých tradic.

 

OMÁN. 

Hodně jste nás dotazovali na letecký spoj a hotel ve kterém jsme týden bydleli a popravdě jsme si to nechali až na tento post. Hledali jsme totiž LAST MINUTE zájezdy přes německý cestovky, který lítají do Salalah na jihu Ománu z Kolína napřímo. Bylo to dost napínavý, protože jsme ještě dva dny před odletem neměli letenky, ale už jsme přitom měli všichni sbaleno, klasika :)

IMG_5070.JPG

Vybrali jsme si záměrně levný hotel se snídaní jen na přespání, s veřejnou pláží, ale ve finále jsme si hotel Samharam úplně zamilovali. Žádný hosté ani turisti a bazén i restauraci jsme měli jen a jen pro sebe! No a hned po příjezdu jsme samozřejmě museli vyrazit omrknout pláž. A půjčit auto… (!)

 

DEN I. - BEACH TIME by MÍŠA

Co jinýho jsme mohli po skoro 20h cestě udělat? No jasně, první na řadu přišla pláž, protože náš týdenní program byl dost nabitej. Hned jak jsem uviděla naší dlouhou, opuštěnou pláž s jemným pískem, byl můj ranní plán dost jasnej - ranní běhání! Dokonce jsem tím nakazila (nebo namotivovala?) všechny ostatní a chodili jsme pravidelně ráno běhat a přidalo se občas i stádo velbloudů. Boží!!!

FullSizeRender 17.jpg

Druhý den jsme už měli auto a vyrazili objevovat krásy Arabského poloostrova.  

První na řadu přišla pláž Mughsail Beach. Krásná opuštěná pláž, daleko od resortů, která je několik kilometrů dlouhá a už když kolem ní jedete, tak vás láká se na ní zastavit. Bonus toho všeho je, že ze břehu můžete obdivovat členité skály a rybářské loďky.

IMG_3884.jpg

Každý pořádný plážový den se musí zakončit dobrým jídlem. Ve vlnách vám totiž pořádně vyhládne. Dali jsme na doporučení TRIP ADVISORU a navštívili jsme v centru města Shalala vyhlášenou libanonskou restauraci -  hummus, baba ganoush, indická Masaly a jiných dobrůtek.  Trochu to sice pálilo, ale to nám (až na Nikol:) vůbec nevadilo. Po dobrém jídlo jsme si samozřejmě dali naše oblíbený cigárko IQOS.

 

 

DEN II. - JEZERO by KRIS

IMG_5062.JPG

Když si vygooglujete Omán, tak na vás z velké části vyskočí fotky blankytně modrých jezírek, obklopené skalnatým útesem, které v prudkém denním slunci září zlatavou barvou. Po necelý hodině cesty z centra jsme se dostali do oblasti Wadi Darbat, kde mimo období sucha najdete i vodopády a tak jsme si pronajali loďku a vyrazili po proudu podél břehu lemovaným velbloudy. 

IMG_5063.JPG

Cestou na místo jsme si začali víc a víc uvědomovat, jak je tahle země rozlehlá a neobydlená. A hlavně krásná! Po silnici si tu v klidu vykračujou krávy a velbloudi a řidiči to respektujou a jsou na to zvyklí. Jinak nepotkáte ani nohu. Jestli jsme na něco totiž měli štěstí, tak že jsme skoro celý jih Ománu jsme v podstatě pro sebe. Tahle průzračná řeka byla vůbec jediná voda v "inlandu" široko daleko, jakou jsme za celý týden potkali.

 

DEN III. -  VYHLÍDKA by NIKOL

Konečně jsem se nechala překecat a šla hned brzo ráno běhat s holkama na pláž. Míša s Kris chodily každý ráno a já měla sebou přítele, který tu s náma točil video, takže jsem měla o workout taky postaráno :) Po příchodu z pláže jsem zjistila, že se u mě na Instagramu v komentářích strhla trochu kontroverzní debata ohledně našeho nevhodného oblečení v muslimské zemi. 

IMG_5068.JPG

Nerada bych se k tomuto tématu vracela, každej si udělá vlastní názor až tuhle zemi sám navštíví, ale můžu vás ujistit, že náše outfity na pláž, běh i vyhlídku byly zvoleny se vším respektem k místí kultuře (jednoduše jsme nikde nikoho nepotkaly, tudíž ani nepohoršovaly odhaleným kolínkem a ramínkem:) Místní jsou k nám evropanů velmi toleratní a přívětivý.

IMG_5054.JPG

V arabských zemích funguje navíc takový zajímavý zvyk, že když přijedete autem před obchod (je jedno jestli jsou to potraviny, drogerie, smoothie bar nebo prádelna) tak jen zatroubíte a indové, kterých je tu obrovský množství na práci, vám donesou menu. Vyberete si např. kokosovou vodu s třtinovým cukrem, papaya/mango fresh a on vám za pár minut donese k okýnku i s brčkem a účtem, takže nemusíte vůbec opouštět klimatizované auto a řěšit svůj plážový outfit :)

IMG_5057.JPG

Omán nabízí velmi členitý landskape. Z pláže klidně vyroste do skalnatých výšin. Vyrazili jsme do serpentýnami protkaných hor, kde jsme narazili na úžasný vyhlídky na opuštěné pláže. Cestou jsme potkali několik stád bezprizorně se pasoucích velbloudů lemujících okraj silnice. To jsme ještě netušily, že další den budeme ochutnávat velbloudí mléko uprostřed poustě, daleko od civilizace, ale o tom až příště…

 

 

Vaše Blogesky

 

 

 

 

 

 

 

PŘÍJEMNĚ SE USAĎTE, MÁME PRO VÁS PÁR KULTURNÍCH TIPŮ!

PŘÍJEMNĚ SE USAĎTE, MÁME PRO VÁS PÁR KULTURNÍCH TIPŮ!

CHCETE VYHRÁT S NIKOL ZÁJEZD DO MILÁNA NEBO RAKOUSKA?

CHCETE VYHRÁT S NIKOL ZÁJEZD DO MILÁNA NEBO RAKOUSKA?