Tři nejlepší kámošky. Moderátorka a herečka Nikol, stylistka Kristýna a modelka Míša si založily blog. Každá má jiné zájmy, styl a působí v jiné oblasti, ale jedno mají společné... 
Lásku k módě.

ZÁZRAČNÝ COCONUT DETOX

ZÁZRAČNÝ COCONUT DETOX

IMG_2246.JPG

V poslední době jsme cítily, že potřebujeme totální restart organizmu a hlavně se vyčistit opravdu hloubkově! Zjistily jsme, že na to nepomáhá nic jiného, než se vzdát lepku, mléčných výrobků, alkoholu a cigaret a nabízel se detox ve kterém hrála hlavní roli kokosová voda.

Zaujal nás blog Mladého kokosu, kde je detox dokonale popsaný tak, že vás na to připraví, víte co jíst dva týdny před, jak se zhruba budete cítit v jednotlivé dny a jak pokračovat se stravou i po kůře. Měly jsme na výběr ze dvou variant:  DEEP DETOX nebo jeho lehčí verzi. My jsme si to rozdělily a než budete číst dál, můžete hádat, kdo co vydržel. Nebylo to jednoduché, ale výsledek a skvělej pocit stál za to.

 

DEEPER IS BETTER by Kris

Do nedávna sly jakékoliv detoxy mimo mě a vůbec jsem si nepřipouštěla, že by to mohlo být jakkoliv tělu prospěšné. Nejím maso už přes 12 let a to mi stačilo k tomu, abych ze sebe měla dobrý pocit. Ale asi to přichází s věkem nebo nevím. Prostě jsem cítila, že potřebuju radikální změnu a hlavně i trochu challenge, protože se sama se sebou nerada nudím. 

28943779_10215696612385840_358484679_o.jpg
  • PRVNÍ FÁZE

Začala tak, že jsem přešla na veganskou stravu a vyřadila i lepek a většinu cukrů, začala víc odpočívat, víc cvičit a míň lítat po večírkách. Tahle fáze je velmi důležitá, protože pak samotný detox nebude pro tělo takový šok.

  • DEN D

Se blížil a já se v hlavě psychicky připravovala na to, že budu prostě a jednodušše bez jídla. Divná představa, ale takhle odhodlaná jsem dlouho do ničeho nebyla. Byla jsem totiž v celkem začarovaném kruhu. Nedařilo se mi zhubnout nebo dodržovat nějaký pravidelný režim a tohle se v tu dobu jevilo jako jediná varianta. 

Takže ráno jsem se probudila v osm, dala si dechové cvičení, 5 pozdravů slunci a 50 dřepů, pak jsem skočila do vany, kde jsem si dávala střídavě studenou a teplou sprchu. A na snídani se podávala lahvička kokosové vody se lžičkou mladého ječmene. Místo čištění zubů jsem si dělala "oil pulling" kokosovým olejem, který jsem měla v puse cca 20 minut cestou do práce. Vyčistí vám hezky jazyk, přes který se vylučujou z těla toxiny a věřte mi, že si na pastu ráno ani nevzpomenete. Pitný řežim je nejdůležitější a za den jsem dala snad 3-4 litry vody s jablečným octem, který aspoň trochu zažene hlad. 

  • DRUHÝ AŽ PÁTÝ DEN

Byly dost zlomový. Nejíst a odolávat jakýmkoliv vůním, které se linou z restaurací bylo celkem těžký. Je to hodně o psychice a je dobré vyhýbat se místům, kde byste mohli jakkoliv narazit na jídlo. Značně se vám posune vnímání sama sebe a okolí. Byla jsem hodně náladová, ale třeba po mém ranním rituálu jsem měla skvělou náladu, cca do 4 hodin do odpoledne, kdy mě pak doháněl opravdu krutej hlad. Na to Mladý Kokos doporučuje dát si pár dřepů, dechový cvičení a napít se vody s octem. Pak se to přehoupne a hlad přejde. A pak je nejjednodušší jít si raději lehnout.

Je pravda, že moje tělo mělo plno energie, nemohla jsem usnout a jela mi hlava občas i do dvou do rána. Kromě aktuálních projektů a věcí co musím udělat, jsem myslela i na to, jak si uvařím Miso soup a další svoje oblíbená jídla!

  • Celý detox jsme zaznamenala i do svých stories, které najdete v archivu na mém IG profilu! ZDE.
  • Pokud vás zajímají i postřehy ostatních, nebo jak se na jednotlivé detoxy připravit, sledujte Mladý Kokos Blog!

 

LIGHT VERZE, KTEROU PODSTOUPILA MÍŠA.

IMG_2364.JPG

Do detoxu jsem skočila hned po Týně, už jsem to měla jednodušší, protože jsem každej den vyzvídala, jak to jde a co mě čeká, takže moje příprava byla snad i delší než samotný detox. Stanovila jsem si sedm dní a rozhodla se pro tu jednodušší verzi. 

CO NÁSLEDOVALO?

Na kokosové vodě s ječmenem (zde jsem ječmen nahradila Blendeou, což je ječmen, spirulína, pšenice a chlorella dohromady a chutnalo mi to mnohem více) jsem vydržela dva dny. Pokud vám zelené doplňky stravy dělají problémy, tak vám Blendeu vřele doporučuji, jediná se dá a dokonce mi to chutná.

Třetí den už jsem měla fakt extrémní hlad, proto vám chci doporučit, ať si detox rozvrhnete, tak, aby jste to neměly spojené s ženskými problémy, protože už tak je to peklo. Dohromady je tahle kombinace fakt ultra peklo.:)))

Každopádně jsem se nevzdala, každé ráno začínala jógou. Cvičím často i doma na Five Parks Yogu - videa najdete na You Tube ZDE a můžete se vybrat intenzitu a délku. (doporučuji spíše pokročilím)

Z kokosové dužiny jsem si vyrobila dle návodu kokosový jogurt s probiotky, který jsem snídala spolu s kokosovou vodou, přes den jsem popíjela vodu s octem a odpoledne si dala misku detoxikační polévky, varený špenát s tofu nebo edamame, mrkev, okurku. Prostě jsem jela na zelenině, jogurtu a kokosové vodě. To už nebylo tak hrozný vydržet.

RECEPT  ZDE

RECEPT ZDE

Celkově jsem se cítila dobře, máte ze sebe dobrý pocit a vaše tělo má radost za vás. Každopádně mě štve, že jsem to nedala, tak jak sem měla a přišla oten skvělej pocit čisté hlavy a lehkosti.

PŘÍŠTĚ TO DÁM A VÁM DRŽÍME PĚSTÍ!

K+M

P.S.

POKUD CHCETE VIDĚT NAŠE KAŽDODENNÍ POCITY, MRKNĚTE NA NAŠE iNSTAGRAMY, KDE TO MÁME OBĚ PĚKNĚ OPSANÝ.:)

IMG_2251.JPG
FRESH LOOK BY MÍŠA❤️

FRESH LOOK BY MÍŠA❤️

PŘÍJEMNĚ SE USAĎTE, MÁME PRO VÁS PÁR KULTURNÍCH TIPŮ!

PŘÍJEMNĚ SE USAĎTE, MÁME PRO VÁS PÁR KULTURNÍCH TIPŮ!