Tři nejlepší kámošky. Moderátorka a herečka Nikol, stylistka Kristýna a modelka Míša si založily blog. Každá má jiné zájmy, styl a působí v jiné oblasti, ale jedno mají společné... 
Lásku k módě.

VELKÝ PLESOVÝ SPECIÁL 2018

VELKÝ PLESOVÝ SPECIÁL 2018

Je tady. To kouzelné období, kdy se z každé z nás stává na jeden večer z Popelky princezna. Kdy vyměníme vytahaný džíny a trika za elegantní róbu a kdy naší "bad hair day palmičku" na hlavě střídá slavnostní výčes. Konečně to můžeme trochu "přehnat" s make-upem i flitrama (ale fakt jen trochu:) a náš doprovod v obleku vypadá navíc tak šukézně... Ale pozor. Ples města není jako maturák, nestačí vypadat reprezentativně jen do půlnoci a pak je to všem šumák. Na takového společenské události, je třeba se chovat podle etikety až do konce a nejen to! Čti.
original.gif

 

DRESS CODE: BLACK TIE ?

Natočila jsem proto se svým snoubencem Karolem takové instruktážní video, jak se správně obléct, když na pozvánce stojí BLACK TIE. Na co nesmí zapomenout muži a jak se správně obléknout (a taky obout) my ženy?

27849485_10215692254167478_1892086052_n.jpg

Takže žádné otevřené lodičky, velká psaníčka, péřovky přes plesové šaty nebo odhalené kotníky. U mužů zapoměňte na kravatu nebo koupeného motýlka a zkuste si udělat čas a motýlka ručně uvázat - bude to určitě poznat :)

Smoking nebo společenský oblek si můžete pánové buďto půjčit nebo nechat ušít na míru jako můj přítel v pánském krejčovství GALARD. 

 

 

PLESOVÉ ŠATY

Tak už víme, co na ples ano a co naopak ne, ale kde si vybrat ty správné šaty?

PŮJČOVNA ANO / NE ?

To je věčný dilema každý z nás a často se na mě s tímto problémem obracíte a tak mám svoje šaty rozpůjčované po kamarádkách... a přitom se stačí obrátit na některou z českých návrhářek jako je třeba šikovná Tereza Sabáčková, která mi dělá i svatební šaty a měla jsem od ní šaty na posledním Plese v Opeře i Maškarním plese před pár lety, a která půjčuje šaty za cca 5.tisíc.

..nebo sourozenci Ponerovi (ty ale mají tuším dražší ceny), každopádně u nich si určitě taky vyberete, ale doporučuju s předstihem.

 

Já sama si letos půjčuju šaty hned 3x od talentované návrhářky Míši Dúcké, která půjčuje šaty i mojí sestře na její maturák a kterou najdete na stránce www.vecernisaty.cz

Různé půjčovny šatů - obzvlášť ty v centru Prahy - bych úplně nedoporučovala, protože mají většinou staré nevkusné střihy alá šlehačka a cena za půjčení také není buhví jaká láca! Takže se nebojte ozvat návrhářům nebo si nechte svoje vysněné šaty ušít!

 

ŠATY NA MÍRU?

Pořád jste si nevybraly? Tak mám pro vás super řešení! Před pár měsící jsem si nechala ušít večerní šaty v salonu Heller, který je známý především jako www.hellerdance.cz (taneční a tréninkové oblečení) s dlouholetou historií a nyní se rozhodl vyrábět i večerní róby. Malá ukázka ve fuksiových šatech v Abu Dhabi:

U pana Hellera pracuje talentovaná návrhářka Viktoria Yash, která vám poradí se střihem, barvou i zdobení podle vašich představ v salonu ve Vladislavově 6 u Národní, kde si můžete vybrat z několika vzorníků látek. 

Pro inspiraci se můžete podívat na stránky www.hellertailoring.cz

 

KOUPIT HOTOVÉ ?

15170911_10210204943376838_1072986553892024753_n.jpg

Taky jedna z možností, ale raději zapoměňte na ty jediný krásný šaty, co mají ve slevě v Mangu nebo Zaře. Bude je mít totiž asi každej. Pokud ale nechcete příliš investovat do šatů, tak se ozvěte Ateliéru Flannel, kde vám šaty pomohou vybrat a buď si je koupíte a nebo se domluvíte na půjčení. 

 

Smoking nebo společenský oblek si můžete pánové buďto půjčit nebo nechat ušít na míru jako můj přítel v pánském krejčovství GALARD  

 

ÚČES A MAKE-UP ?

2585993_ples-v-opere-ples-v-opere-2016-celebrity-opera-moravcova-v0.jpg

Podle etikety by měly být vlasy vyčesané nahoru, ale pokud budete mít vlasy alespoň trochu upravené (natočené, nažehlené) tak taky neuděláte chybu.

Na maturitní ples se doporučuje (podobně jako na svatbu) zkouška účesu, ať se vám nestane to, co většině mých kámošek, že si nechají nějaký ten epesní drdůlek udělat, pak ale doma brečí a nakonec pak jdou v culíku. No. Takže bacha na to.

Snad není potřeba připomínat, že mě vlasy dělá už několik let úžasný MICHAL ZAPOMĚL, který mě bude česat i na ČESKOSLOVENSKÝ PLES, kam se už moc těším. Tady ukázka z minulého ročníku...

 

Make-up taky raději nepodceňovat! Poprvé nalepené řasy většinou nevydrží ani první předtančení a rozpitá rtěnka alá JOKER taky nic moc reprezentativního :)

Já osobně se nechávám líčit profesionálkou ve svém oboru (a jde k ní pod štětec letos i moje ségra na její ples), protože mám jistotu, že od ELENY PINZARI mi líčení vydrží opravdu celý večer beze změny a že mi vždycky udělá to, co mojí tváři lichotí - ať jsou to výrazné smoky eyes nebo výrazná pusa - a co se přesně hodí k mým šatům a vlasům.

TIPY

 

Ještě snad na závěr TIP NA DOPRAVU, protože když už máte večerní look, tak se nehodí vzít si ošuntělý smradlavý taxík, co přijede pozdě. Pokud v mobilu stále ještě nemáte aplikaci MODRÝ ANDĚL, tak si jí hned teď stáhněte i pro jiné než ty "noblesní" případy. Vždycky máte totiž jistotu, že přijedou přesně na objednaný čas, otevřou vám dveře od auta a dokonce vám nabídnou i vodu a to vše za ceny běžného taxi. Za mě číslo 1 na našem trhu. 

PLÁNUJETE MATURÁK ? Tak to bych s radostí doporučila www.PLESYNAKLIC.cz, kteří vám zorganizují ples přesně podle vašich představ. Já osobně jsem jeden takový ples moderovala a to v OSKAROVÉM STYLU a bylo to naprosto perfektní!

Tak to byly všechny moje rady a nápady, jak letos tuto PLESOVOU SEZÓNU zazářit a zbytek už je na vás. Prošoupejte na parketu pořádně svoje střevíce a nezapomínejte, že úsměv vše zachrání :)

 

Vaše Nikol

 

STYL & KABO 2018

STYL & KABO 2018

#LINDEXFRIENDS X STOCKHOLM

#LINDEXFRIENDS X STOCKHOLM