Tři nejlepší kámošky. Moderátorka a herečka Nikol, stylistka Kristýna a modelka Míša si založily blog. Každá má jiné zájmy, styl a působí v jiné oblasti, ale jedno mají společné... 
Lásku k módě.

BLOGESKY V KUCHYNI!

BLOGESKY V KUCHYNI!

2v6nqAexioe4SuOUwZ29zNjPPsoTOxYXiiuyO9I0Jx1iDt3GoDX-f4VYjyIRZBsurHCnOho.jpg

Vybavujeme si bytečky, ale i kuchyně. Nedávno jsme si každá pořídila stylové spotřebiče značky Rusell Hobbs a vykouzlily v nich tipy na sváču nebo lehkou večeři. Čtěte dál a udělejte si s námi omeletu, hráškovou pomazánku nebo skvělé smoothíčko.

HRÁŠKOVÁ POMAZÁNKA

POTŘEBUJEŠ: HRÁŠEK, ČESNEK, SŮL, PEPŘ, LIMETKU, LUČINU, JARNÍ CIBULKU, TROCHU MÁTY A ROZPEČENÝ CHLÉB

POSTUP: Všechny suroviny rozmixuješ tyčovým mixérem a nakonec osolíš, opepříš a pokapeš citrónem. V toustovači rozpeč svůj oblíbený chléb a můžeš podávat.

 

PASSION FRUIT SMOOTHIE S JAHODAMI A MELOUNEM

POTŘEBUJEŠ: JAHODY, PASSION FRUIT, MELOUN, MÁTU, CITRÓN A HLAVNĚ MIXÉR

POSTUP: Do mixéru přidej čerstvé jahody, vydlabané passion fruit, mátu, meloun a zalijvodou s citrónem. Vše rozmixuj a pij do dna. Je to jedno z našich nejoblíbenějších smoothiček, až ochutnáš, tak pochopíš.

VAJEČNÁ OMELETA S RAJČATY, LUSKY A MOZZARELLOU

POTŘEBUJEŠ: VEJCE, RAJČATA, MOZZARELLU, CUKETU, LUSKY, OLEJ A KOŘENÍ

POSTUP: Gril potřeme olivovým olejem a nejprve ogrilujeme rajčata, lusky a cuketu. Poté na gril nalijeme vejce a po chvilce na omeletu pridame ogrilovanou zeleninu a sýr. Vše necháme dojít, okořeníme a podáváme. Pozor tohle jídlo není moc fotogenický, ale chutná super. Navíc je za pět minut véča na stole.

DOBROU CHUŤ,

BLOGESKY

PROČ JSOU COLOURS OF OSTRAVA NEJ FESŤÁKEM EVER?

PROČ JSOU COLOURS OF OSTRAVA NEJ FESŤÁKEM EVER?

THE BEST OF BLOGES COCO MARKET

THE BEST OF BLOGES COCO MARKET