Tři nejlepší kámošky. Moderátorka a herečka Nikol, stylistka Kristýna a modelka Míša si založily blog. Každá má jiné zájmy, styl a působí v jiné oblasti, ale jedno mají společné... 
Lásku k módě.

10 + 1 NEJ B-DAY DÁRKŮ EVER!

10 + 1 NEJ B-DAY DÁRKŮ EVER!

Můžu tento článek začít nostalgicky tím, že největším životním darem je rodina, život a přítomnost, ale předpokládám, že to budou číst i kluci jako inspiraci, čím obdarovat svoje drahý polovičky a dokonce jsem vybrala několik UNISEX dárků, takže se pojďme čistě prakticky zaměřit na seznam 10 + 1 věcí, který jsem nejen dostala, ale taky darovala a sklidila s tím pokaždý úspěch. Takže tady jdou TOP DÁRKY, kterýma uděláte radost sobě (jak jste to skvěle vybrali) i druhým (jak jste to skvěle vybrali:)

 

Nebudu předstírat, že bylo jednoduchý dát to dohromady, ale dost mi v tom pomohly dárky, který jsem dostala sama k letošním 30.narozeninám. Pořadí je tedy čistě náhodné, ale asi uhodnete, co bude na konci... Tak jdem na to!

 

1. DNA TEST - GENARIUM (genetický test původu)

Pokud vás zajímá, kam sahají vaše kořeny a z jaké "pramáti" pocházíte, tak doporučuju tenhle netypickej dárek. My ho věnovali mamce (nejen proto, že jsme ze stejný linie a tak to byl vlastně dárek i pro mě a ségru:) a byla nadšená! Při analýze DNA jsou totiž posuzovány konkrétní geny, tedy určité části DNA, které umožňují každého jednoznačně zařadit ke konkrétní mateřské a otcovské linii. 

U mateřské linie se provádí analýza dvou hypervariabilních úseků zároveň (HVR1 + HVR2), což je mnohem přesnější než analýza pouze jednoho. Jako mateřská linie se označuje proto, že mitochondriální DNA se dědí pouze z matky na děti obou pohlaví, ale do další generace ho může poskytnout zase pouze ženský potomek, tedy dcera. 

Takže si mamka vytřela pusu, poslala v obálce s předepsanou adresou i známkou na rozbor a za 3 týdny přišel výsledek s mapkou odkud z Evropy pocházíme a kde byl největší výskyt našich předků. No takové pěkné počtěníčko o našich předchůdcích, kterou byla třeba Marie Antoanetta nebo práti Helena.

Popravdě mi to přišlo spíš jako takový nepříliš konkrétní horoskop, takže si to předem rozmyslete a investujte 1999,- do někoho, kdo to opravdu ocení. Táta se tomu třeba vysmál :) Víc na www.GENARIUM.cz

 

2. DŘEVĚNÝ REPRÁK WOODYFIER

Geniální věc na léto. Díky principu akustiky k němu nepotřebujete žádné baterie ani elektřinu. Jen vložíte telefon (a je navíc jedno jaký, protože je kompatabilní s každým) a posloucháte až o 100% větší hlasitost. Navíc je voděodolný, lehký a skladný, takže si ho můžerte vzít na výlet, do sauny nebo na koupaliště.

Co mě osobně nejvíc zaujalo je, že výrobek je ekologický a je celý navržen a vyroben v Čechách. Na letošním DESIGN WEEKu jsem osobně potkala "objevitele" této designovky a musím říct, že mu strašně fandím! Neměl samozřejmě úplně lehké začátky, ale obětoval tomu všechno a teď se může radovat, že jsem zařadila jeho dárek do svého seznamu 10 nejlepších dárků ever :)

 

Můžete si vybrat z několik druhů dřeva, např. olše, dub nebo třeba jasan, podle toho co se vám hodí k interéru nebo okolí. Já si vybrala tento z OLŠE HI, který stojí 1599,- a už pěkně zdobí mojí terásku.

Výhodou taky je, že pořád vím, kde mám mobil :) Víc na WOODYFIER.CZ

 

3. KORKOVÁ MAPA SVĚTA

Tak na VEMZU.cz maj celkově samý skvělý dárky, ale tenhle jsem vybrala jako THE BEST. Hodí se totiž snad úplně každýmu, kdo má rád cestování. A to má rád snad úplně každej! 

misa-stoudkova,-byt,-fotky,-doma,-kde,-bydli,-zahradka,-modelka,-bloges-robes,.jpg

Míša si jí nalepila v obýváku s připíchnutýma polaroidovýma fotkama pomocí stylových špendlíků s velkou černou hlavičkou. Má tam fotky, kde všude byla s kým a takhle to vypadá:

My na to doma stále ještě hledáme vhodný místo, protože je to natolik pozornost poutající věc, že je potřeba to dobře rozvrhnout. Stojí 790,- a seženete jí přímo tady.

 

4. HANGBIKE - držák na kolo

Tenhle dárek jsem dala letos příteli k narozeninám já a to hned z těchto 3 důvodů:

  • Je ve tvaru srdce <3
  • je to na kolo, který nejvíc miluje
  • a je to designovka do bytu

Navíc je to praktický a čerstvě ověnčený cenou RED DOT AWARDS 17'. 

A o co přesně jde? Tohle srdce je určeno pro mětská kola. Jeho funkce je záměrně skryta do interiérového doplňku. Přestože působí velmi lehce a vzdušně, unese opravdu hodně - díky svému tvaru, který rozloží zatížení rovnoměrně na stěnu. Funkčnost ale nezůstává stranou. Nasazování kola je vyřešeno velmi sofistikovaně - kolo sjede do ideální polohy samo a nemusíte tak trefovat žádný přesný bod. Takže ideálka! Cena? 3.600,- a je ve verzi červená & bílá & černá.

 

 

5. PARTY PIŇATA

Jakej paradox, že jsem si tuhle poameričtělou b-day parádíčku zkusila až ve 30.letech a pobavila tím (podle videí) celou oslavu. No hlavně tím, jak jsem po slepu mlátila tyčí do chudáka jednorožce, aby z něj vypadla sladká odměna, tedy sladkosti od Pedra až po lízátka a Hašlerky :) Takže pokud se bojíte, že bude na slavě nuda, tak rozhodně doporučuju tohle. 

 

Našla jsem v Čechách tuhle stránku na Facebooku, kde mají i docela vkusnej design UNICORNŮ, tak mrkněte. Je to dobrý i na večírky, rozlučky, svatby apod.

Cena je 599,- + náplň (bonbony, peníze, lízátka atd.)

 

6. INSTAX MINI

Tak tenhle dárek doporučujeme naprosto všem už několik let k narozkám, Vánocům, jako svatební dar nebo klidně babičce s dědou. A vy ho navíc můžete vyhrát v naší VELKÉ LETNÍ SOUTĚŽI #BLOGESSUMMER! 

Dokonce je teď na trhu nově i digitální, kterej je sice 3 dražší (klasický Instax mini je kolem 2.tisíc a tento za 7.999,- na ANALOGUE.cz

Instax Square SQ10 je vůbec první instantní fotoaparát čtvercového formátu od Fujifilmu a zároveň je první Instax s hybridní technologií, která spojuje digitální a instantní focení. Stačí si jen vyfotit několik fotek jako na klasickej digitál a vybrat si kterou chcete "vytisknout" a ještě si jí můžete různě editovat (např.přidat filtr, dát jí do černobíla apod). Zatím je pouze v černém provedení, ale Japonci to určitě brzy hodí do barvy :)

 

 

7. Světelný box z BUTLERS

Tenhle dárek považuju za jeden z nejlepších pro kámošku. Není tak cenově nedostupnej a navíc udělá každý doma parádu. Seženete ho přímo na tomhle odkazu za pouhých 345,- nebo v prodejnách Butlers na Chodově, Flóře nebo v Brně ve Vaňkovce.

Máte na výběr buď dvouřadou, trířadou za pouhých 199,- a nebo ještě větší, která stojí 799,- a je super třeba do výlohy nebo okna.

 

 

8. ZÁŽITEK

Letos jsem dostala zážitků hned několik. Třeba od naší produkční Karol "KURZ PŘEŽITÍ" pro mě a mýho budoucího manžela, což bude asi dobrá zkouška odvahy a vztahu. Od kámošek jsem pak dostala poukaz na FLYBOARD, na kterej se půjdou rovnou podívat, jak mi to prej půjde a často doporučuju letání ve větrném tunelu nebo SURFARENU, kde si za hoďku zasurfujete na umělý vlně. Tandem nebo let balónem už je trochu klišé, tak buďte originální a zkustě třeba velmi oblíbenou únikovou hru QUESTROOM

 

9. DOVOLENÁ 

Pokud si pořád nevíte rady, tak mrkněte na stránkywww.AMAZINGPLACES.cz, kde najdete skvělý místa po celý český republice. Designové hotely, sklípky na Moravě nebo víkend housy. 

Pokud radši zahraničí tak doporučuju dárek, který jsem sama dostala. Výlet na Island, do krásné chatičky kousek od Rejkjavíku s možností vidět polární záři. Letenky jsou za super cenu, protože tam lítá WizzAir a ubytování seženete na AIRBNB. A pokud ještě nemáte účet a chcete kredit na ubytování 725,- tak klikněte sem.

 

10. KNIHA

 

Objevila jsem nedávno tady u nás na Letný malé knihkupectví a nakladatelství Page Five zaměřené na umění a design, kde maj skvělý tituly. Třeba pruvodce cool podnikama v Praze, různé fotoknihy, materiály od výtvarného umění a teorie, přes design, architekturu, až po poezii. A když si tady náhodu nevyberete tak to jistá www.MARTINUS.cz

 

+1 = zásnubní prsten

...že dostanu právě žádnost o ruku v den svých narozenin nečeká asi opravdu nikdo, tak kluci TIP pro vás. Tím fakt překvapíte a zároveň velmi potěšíte. Měla jsem k tomu dárku ještě natočený velmi osobní video, tak pokud se toho nebojíte, tak to zkuste taky. Ať už to video nebo zásnuby :)

 

 

 

JAK VYLEPŠIT OSLAVU?

 

 

Tak pokud nemáte ještě dárek třeba pro Kristýnu, která má 24.července narozky, tak se nechte inspirovat :)

Nikol

KULTURNÍ OKÉNKO NA TENTO TÝDEN!

KULTURNÍ OKÉNKO NA TENTO TÝDEN!

POŘIĎTE SI NOVÉ PLAVKY. VÍME, KDE MAJÍ TY NEJLEPŠÍ!

POŘIĎTE SI NOVÉ PLAVKY. VÍME, KDE MAJÍ TY NEJLEPŠÍ!