Tři nejlepší kámošky. Moderátorka a herečka Nikol, stylistka Kristýna a modelka Míša si založily blog. Každá má jiné zájmy, styl a působí v jiné oblasti, ale jedno mají společné... 
Lásku k módě.

Koh Samui

Koh Samui

 

Thajsko byla dlouho má vysněná země, ale nějak jsme se tak nějak stále míjeli. Tenhle rok, přesně před třemi týdny se mi tuhle zemi podařilo “dobýt”. S rodinkou jsme vyjeli na ostrov Koh Samui a moje první pocity? Takhle jsem si to představovala.:) NEJLEPŠÍ DOVČA!

 

 

Koh Samui je malý ostrůvek, který se dá objet za jeden den, objevovat jeho taje se však dá i o trošku déle. Dostanete se tam min. za 17.tis. My hledali tentokrát přes Student Agency. Když však budete sledovat třeba stránku Jak na letenky, můžete mít štěstí a pořídit letenky levněji, nebudete si moc ale vybírat termín. Je to tam více méně vždycky dané.

Teď jsem dokonce objevila levné letenky do Bangkoku ZDE.

 

 

My letěli přes Londýn do Singaporu a pak na Koh Samui. Zpět to bylo trochu náročnější, protože nám díky technickým problémům z Hongkongu uletělo letadlo a tak jsme tam museli přespat a letět ráno přes Vídeň do Prahy.

 

Kde bydlet?

 

 

Pokud nevlastníte vilku, tak máte hned několik dalších možností.:) Jestli rádi cestujete na punk, tak si určitě úbytko zařídíte rovnou na místě. Za mě je lepší si vše prohlídnout na netu a podle toho na jaké pláži a jak moc v centru dění chcete být vyberte přes Booking nebo Airbnb. Ceny jsou různé, ale ještě stále je to jedna z levnějších destinací, pokud nepotřebujete mít mega luxus. My zvolili střední cestu a náš výběr padl na resort First Bungalow. Zde doporučuji si připlatit pokoje DELUXE. Máte pak pokojíčky hned u bazénu a tak mé kroky hned po snídani, která je zde v ceně a je bohatá směřovaly právě do bazénu. Ráno a k večeru tam skoro nikdo nebyl.

 

 

Pokud jde o snídani, doporučuji si ji připlatit v hotelu, všude kolem se snídaně dá sehnat, ale je to nejdražší jídlo.

 

Měna/kurz (pozor na směnárny)

Tak tady pozor. Směnárny jsou zde trochu o hubu a udou se vás pokoušet okrást. Peníze si spočítejte a přepočtěte podle kurzu, abyste věděli, kolik máte dostat. Nás chtěli okrást o sto dolarů a dělali jako že nic. Až po výhružkách a půlhodinovém stání před směnárnou danou stodolarovku našli, asi kouzlo nebo co.

Platí se tam thajským bahtem a 100THB je okolo 74 kč.

 

Doprava

 

 

Jak se po ostrově pohybovat? Nejlepší je si půjčit skútr, vyjde vás na necelé dvě stovky na den a půjčit se dá kdekoliv. Dále dost lidí používá auta, kde zaplatíte na osobu 50 THB a můžete vystupovat a nastupovat kdekoliv. A poslední možnost je taxi, který je ale dražší i než u nás. Dá se smlouvat, docela jednoduše, takže neberte hned první cenu, kterou vám nabídnou.

 

Pláže

 

 

Pláže jsou zde dlouhé, což  je za mě bomba. Můžete si najít klidnější část, ale i dost frekventovanou na bary, restaurace a lidi. Záleží na tom, jak to máte rádi. Naše bungalowy byly v poklidnější části pláže Chaweng a za mě super. Dojít si člověk mohl kamkoliv na obě strany, takže jsme měli klídek a když byla potřeba, tak jsme si došli. Když sem mrkla do mobilu kolik jsme nachodili, bylo to okolo deseti km za den.

 

Jídlo

 

 

Největší bomba. Thajský jídlo můžu vždy a všude a popravdě jsem se na něj strašně těšila. Všude máte nasekané bary a restaurace, takže se nemůže stát, že umřete hlady. Každý den jsme zkoušeli něco nového a na obědy a večeře jsme chodili buď do restaurací po pláži nebo do centra. Vybírat si můžete ze spousty thajských dobrot a nevíte co dříve.

 

Co se týče ceny, tak se jídlo pohybovalo v rozmezí od 80-300 kč. Samozřejmě nejlevnější byly jejich tip. jídla a nejdražší třeba hranolky, které stály stejně  nebo víc jako phad thai.:)

Moje největší závislost bylo curry, polévky a papaya salát. Největší porno. ŇAM!!!!

 

 

Doporučuji si taky obejít pláž a dát si dobrůtky od místňáku přímo na pláži. Dělají tam většinou závitky, kraba, papaya salát nebo chicken satay. Prostě ráj.

 

Výlety

Tak a nakonec tipy, co nesmíte minout. Brácha ještě před odjezdem udělal takovej list MUST TO SEE a tohle do něj patřilo.

BIG BUDDHA

 

Na celý den jsme si vzali auto a objeli pár míst. Jako první jsme vyjeli do chrámu Big Buddha, krásný zážitek i výhledy, takže sem určitě zajeďte. Když už jsme byli v tom chrámovém módu, tak jsme navštívili i WAT PLAI LAEM, zde se maličko zdržíte, protože je vedle sebe hned několik skvostů.

 

BOPHUT`S  FISHERMAN`S VILLAGE

 

Asi deset minut autem od chrámů je malá rybářská vesnička. Pláž je úplně jiná  po celé její délce jsou různé rybí restaurace. Klidně bych toto místo doporučila na celý den. Změníte místo a k večeru posedíte u super rybky na talíři.

 

VIEWPOINT LAT KO

 

 

Celý den jsme završily viewpointem Lat Ko. Nejlepší je sem jet k večeru na západ slunce. Spousta lidí si koupilo i véču do krabičky a udělali si zde piknik.

 

 

 

Různých výhledů je po ostrově několik, stačí se mrknout do mapky,kterou seženete všude a dát si takovou výhledovou tour.

 

KOH TAO/KOH NANG YUAN

 

 

Kolem Koh Samui je spousta maličkých krásných ostrůvků. Na ostrově najdete různé agentury, které vám s výletama pomůžou. Ceny jsou všude skoro stejné, takže můžete vybírat podle sympatie.:)

 

 

Určitě na některý z výletů jeďte, mě se hrozně líbil ostrov Koh Nang Yuan. Blbé je, že tento výlet je hodně zalidněný a může vám to tak trochu pokazit pohodovou atmosféru. A na Koh Tao zajeďte šnorchlovat.

 

 

P.S. Pozor na věci!!!! Všude jsou výstražné cedule a dost se tam krade. Prý to nejsou místní, ale občas se tam objeví různé gangy, které okrádají cizince. To jen nakonec, aby vše nebylo tak dokonalé.:)

KISS

M.

10. OBJEVŮ TÝDNE BY MÍŠA!

10. OBJEVŮ TÝDNE BY MÍŠA!

KEEP IT CLEAN!

KEEP IT CLEAN!