Tři nejlepší kámošky. Moderátorka a herečka Nikol, stylistka Kristýna a modelka Míša si založily blog. Každá má jiné zájmy, styl a působí v jiné oblasti, ale jedno mají společné... 
Lásku k módě.

NEJLEPŠÍ MÍSTO NA SVĚTĚ? JASNĚ, ŽE ČECHY!

NEJLEPŠÍ MÍSTO NA SVĚTĚ? JASNĚ, ŽE ČECHY!

Na co se honit a jezdit nutně každý rok na dovolenou do zahraničí, když je tady v Čechách tak nádherně! Před dvěma týdny jsme si s Nikol užívaly v Resortu Svaté Kateřiny a tento víkend jsem strávila skvělý tři dny na Šumavě v Dobčicích, kde existuje ráj na zemi - Dobčické rybníčky.

Když jsem se loni dozvěděla o tomhle místě, okamžitě jsem tam chtěla jet, ale i když o tom pořád spoustu lidí neví, je to vybookované skoro na rok dopředu! Čekání se každopádně vyplatilo a za tu dobu tam dokonce přibyly další dvě chatičky. My jsme si vybrali chatu Verunku.

 
 

Verunka leží samostatně párset metrů u velkého rybníka plného ryb a různý havěti. Není tu žádný přívod elektřiny, voda se čerpá z rybníka a pokud se chcete vysprchovat, musíte si nejdřív vodu ohřát. Takže hezky naštípat dříví, zatopit v kamnech, na rozpálený plotně rovnou uvařit večeři a když se zadaří, tak byste cca za 4 hodiny vytápění mohli mít teplou vodu. Na záchod se chodí vedle do kadibudky. Světlo je jediný hned u postele napájené přes malý solární panel, takže když v sobotu nesvítilo sluníčko, měla jsem před spaním tak maximálně dvě hodiny na čtení. V půl jedenáctý večer nám to zhaslo a šlo se spát. Všude tma jak v prdeli. 

Strašně mě bavilo to spojení přírody a jednoduchýho příbytku. Takovej ten život, co si pamatuju z dětství. Mravenci v jídle, házení rybám suchý housky, pářící se jeleni nekdě v lese, datel na stromě, bučící krávy na pastvě. Totální zen. A dvojnásobnej, když vám váš kluk připraví k snídani vajíčka a sníte si je společně na terase. 

 

 

K dispozici jsou i rybářský pruty, ale nám nešly ani nahodit, tak jsme toho hned nechali. A navíc na tomhle rybníce platí pravidlo Ulov a pusť, takže by si David beztak nic neugriloval. Já byla spokojená s hermelínem. Na přivítanou dostanete dobré bílé víno, jen tam není lednička, takže jsme celý víkend zápasili s tím, že máme vše k pití teplý. 

Dá se vyjet i na výlet po okolí. Můžete si půjčit připravená kola, ale jsou už trochu starý a ne úplně pojízdný, což jsme si vyzkoušeli cestou do 5km vzdálené vesnice Holašovice, která patří pod Unesco. Na delší trasy si doporučujeme privést kolo vlastní a nebo jet autem. 

Kousek jsou třeba Pardubice nebo Český Krumlov. České Budejovice bych vynechala. Tohle město je pro mě velkým zklamáním. Historické náměstí zdevastované reklamními billboardy kolem dokola mluví za vše. Moc tam toho k vidění není. Ale třeba Tábor nebo po cestě domů Písek, stojí rozhodně za to. 

Takových výletů po Čechách máme ještě celkem dost v plánu. Tento týden se chystám na další kouzelný místo. Nechte se překvapit a sledujte můj Instagram @kristynapolicek nebo @bloges_robes, kde se vše dozvíte.

 

kiss, Kris

 OBJEVY MĚSÍCE KVĚTNA

OBJEVY MĚSÍCE KVĚTNA

KDO BUDE TÝDEN JEZDIT V KIA #BOHOPICANTO S PLNOU NÁDRŽÍ?

KDO BUDE TÝDEN JEZDIT V KIA #BOHOPICANTO S PLNOU NÁDRŽÍ?