Tři nejlepší kámošky. Moderátorka a herečka Nikol, stylistka Kristýna a modelka Míša si založily blog. Každá má jiné zájmy, styl a působí v jiné oblasti, ale jedno mají společné... 
Lásku k módě.

ABÚ DHABÍ DÚ - Jak jsem se dostala až do paláce

ABÚ DHABÍ DÚ - Jak jsem se dostala až do paláce

 

Tohle místo můžete zažít ze dvou úhlů pohledu -

buď jako IND & Filipínec - skromně a pokorně

nebo jako ARAB - luxusně a draze

a my jsme měli možnost zažít za jeden týden obojí. V extrému!

IMG_5378_Facetune_16-11-2017-16-18-22.JPG

Sedím v letadle směr Praha a v okýnku pozoruju poslední západ slunce nad kouzelným blízkým východem. Ještě mi (jako zázrakem) zbyla nějaká data, a taky jsme (jako zázrakem) stihli letadlo…takže si ještě přečtu pár directů od vás na INSTAGRAMU. Pokud jste sledovali celou mojí cestu, tak vám asi neuniklo, že jsem poslední 4 dny doslova vyhráli loterii v podobě ubytování v jednom z nejdražších hotelů celých Emirátů. Vlastně to bylo celý jako JEDEN VELKEJ ZÁZRAK!

 

Ale vezmem to postupně, abychom nezapoměli, že se všechno děje za nějakým účelem, protože to zdaleka nebylo od začátku takhle sluníčkový…

 

PROČ VLASTNĚ ABU DHABI? 

Nejsou to ani 2 měsíce, co jsme byli s mým snoubencem v Portugalsku a už jsme se zase potřebovali ohřát, ale tentokrát jsme cestovali napůl pracovně. Karol tu měl 2 denní konferenci s jeho IT firmou, o který vám ale víc neřeknu, protože tomu sama moc nerozumím :) Zůstali jsme ale rovnou celý týden. Letěli jsme s FlyDubai za nějakých 8.tisíc zpáteční do Dubaje a půjčili si tam hned na letišti auto. Protože bez auta se tam zkrátka nehnete.

 

IMG_4586.JPG
23244383_10214874930494897_775078478345187847_n.jpg
 
 
Stihli jsme se ještě zastavit na jídlo v DUBAI MALLu, kde jsme okoukli obří mořské akvárium se žralokama a rejnokama, ledovej stadión, kde se bruslí(!) a to všechno pod jednou střechou a objevili jsme dokonce tuhle super fotogenickou pasáž s deštníkama směrem k Applu, kde jsme měla poprvé možnost vidět a držet iPhone X a už teď je na mém wishlistu Ježíškovi :)
 
 

UBYTOVÁNÍ V DOWNTOWNU

IMG_4801_Facetune_12-11-2017-15-13-17.jpg

...bylo přesně takový, jak jsem si představovala. Loni jsme s holkama byly v hotelu Atlantis The Palm v Dubaji, což je takovej typickej resort a moc toho z místní kultury neuvidíte (a navíc můžete mít průser za fotku s delfínem:). Proto jsme v Abu Dhabi vybírali místa k bydlení přes AIRBNB v centru města, kde zažijeme tu pravou, autentickou atmosféru. Jenže Abu Dhabí (bacha, česky je to Abu Zábí, fakt :) je takový hnusnější Miami. Všude samý mrakodrapy, pětiproudovky plný aut, na ulici sotva potkáte člověka a když, tak žebrá a nebo na vás opovrženě čumí, co to máte jako na sobě (nic tu totiž není dost dlouhý ani cudný). 

První noc v hotelu GLORIA byl trochu bizár. Slibovanej “rooftop pool” nebyl zdaleka tak pěknej a vlastně tam ani nesvítilo sluníčko, takže nějaká vopalovačka? Tss. Ani náhodou! 

"Neni to tak dávno, co se tady všude kouřilo, takže najdete popelník třeba i ve výtahu. No jasně, bydlím až ve 45. patře, tak to si stihnu dát dva, možná tři prásky..." 

 

Druhý ubytko v bytě mexickýho chef kuchaře, kterej vaří pro RITZ Carlton, bylo o poznání lepší. Rooftop pool byl sice taky z velký části ve stínu, ale kvůli tomu jsme přece neletěli přes půl zeměkoule. A už vůbec se kvůli tomu fitku, do kterýho jsme nestrčili ani nos. Co nás ale hodně zajímalo bylo místní jídlo a služby. Karol si nechal vyčistit oblek a vyžehlit košili v místní LAUNDRY za 12kč/kus. 

 

JÍDLO & PITÍ 

23698573_10214942156575507_606672598_o.jpg

To je mimochodem jeden z hlavních důvodů, proč tak ráda cestuju. Vážně. Poznávání a objevování nových kultur, tradic, zvyků.. a to velmi souvisí s jídlem a pitím. Jo pozor málem jsem zapoměla zmínit, ŽE TADY SE NECHLASTÁ! Takže jsem se hned první večer, v takový roztomilý restauraci mezi mrakodrapama, dopustila menšího faux paux, když jsem si objednala “white wine”. Číšník (asi Ind nebo Filipínec - totiž místní arabové přece “neslouží”) na mě hodil nechápavej výrat. Tak říkám : “okej okej, so what about a red wine “? Vůbec mi to nedošlo. Nedošlo mi, proč kupujeme lahve Prosecca a vodku už na letišti. Říkala jsem si, tak jsme přece správný češi, že jo... ještě karbanátky v alobalu do letadla,)

FullSizeRender.jpg

Snídali jsme každý den jinde a většinou to bylo dobrý a levný, i když měl jednou dobrý žloutek fakt podezřelou barvu. Kafe moc neumí (řekla hipsterka z Letný:), ale za to čaj jo. I když je to furt jenom poušť, tak si ovocnej fresh džus můžete dát hned z několika desítek druhů ovoce. Třeba papaya, passion fruit, granátový jabko, avokádo (můj oblíbenej) a nebo vám otevřou čerstvej kokos. Jasný, nemá to takový kouzlo jako na Bali, v Thajsku nebo na Srí lance, ale na to, že jste v “civilizaci” je to celkem good deal. 

No a teď to přijde. 

 

Z PEKLA DO NEBE

Tak nějak by se to dalo doslova popsat, protože naše třetí ubytko bylo fakt peklo. Na recepci jsem si skočila na záchod, kde byla (jak už to v arabských světech bývá) jen sprcha a žádnej toaleťák ani nic podobnýho.. po zemi lezl “roztomilý cockrouch” a aby toho nebylo málo, tak nám recepční řekl, že tady žádnej hotel už přes rok není. Jen dlouhodobý pronájmy. WTF? Řekneme skoro dvojhlasně. A kde budeme další 3 noci bydlet? Všechno bylo totiž kompletně vybookovaný kvůli konferenci, takže jsem začala propadat panice. 

"Přísahám, že nám trvalo nekonečných 8h volání na bookingovou společnost (nebudu komentovat účet za telefon)! Celý den v pr… Už jsem myslela na nejhorší - že přespíme
v tom malym autě z půjčovny A PAK SE STAL ZÁZRAK!"

Už byla skoro noc, seděla jsem zoufale na kufru a dojídala jetej Subway sandwich z oběda (ta quacamole už měla takovej hnědej odstín). Poslali nám konečně email s náhradním ubytovaním - za stejnou cenu!

IMAGE.JPG

Karol si na to šel vyměnit čočky. UBYTOVÁNÍ V 7 ******* hotelu s vlastní pláží, přístavem, služebnictvem, 13ti restauracema, bazénama, spa, a to všechno celý ve zlatě. Nechtěla jsem tomu uvěřit, dokud jsme nestáli na recepci, za náma 10 "umpalumpů" vyndavá z toho našeho mini auta z půjčovny všechny naše zavazadla a to neni ještě všechno. Dokonce nás upgradovali do DIAMANTOVÝHO APARTMÁNU s výhledem na soukromou pláž a moře!!!

Recepční nám musel vidět až do krku, jak jsme měli otevřenou pusu a to jsme byli teprve v lobby. Popravdě, už jsem si něco v životě za ty roky cestování zažila. Byla jsem v super luxusních resortech na Maledivách, Seychelách, Zanzibaru, Hawai nebo Mauriciu, ale tohle? TOHLE! 

Tady máte pár fotek jako důkaz, ať víte, že nekecám. 

 

Někdy prostě musíte ztratit naději, vyřvat svýho přítele, dostat se až na dno, abyste si o to víc vážili toho, co přijde. 

FullSizeRender.jpg

Chodili mi od vás vzkazy, že koupit nebo vybarterovat si to může skoro každej, ale že ceníte, že jsem narovinu přiznala, jak to je. A o to jde. Tolik přejících a milejch zpráv jsem nedostala snad na žádnou jinou Instastory. Bylo vidět, že to se mnou přožíváte a o to jsem byla radši. Nechci se totiž na svym Instagramu vytahovat ani povyšovat, nechci aby ke mě někdo vzhlížel, ale aby se motivoval a inspiroval. Nic v životě totiž nemám zadarmo. I když to tak může pro některý vypadat, kdo mě neznají osobně nebo začli sledovat můj život později. Pravda je ale většinou někde uprostřed. Proto ještě jednou děkuju všem, kdo to komentovali a kdo mi to přáli, protože znáte tov- přej a bude Ti přáno.

Neni umění cestovat s neomezeným budgetem a chlubit se tím na sociálních sítích, ale umět si užít obojí a hlavně vidět ty kontrasty, zůstat nohama na zemi a vážit si toho.

 

23715286_10214942157015518_103075266_o.jpg

Tahle dovolená mě v mnohym hodně naučila. Být víc pokorná a laskavá k jiným lidem / kulturám (viz mešita), nebrat takový věci jako samozřejmost, ani nemít pohodlí na prvním místě. A to souvisí i s otázkou zahalování žen. Ale o tom až někdy příště… už skoro přistáváme. 

 

Tak princezna se jde pomalu probudit do reality, protože mě teď čeká 3 denní moderovací maratón ve Fashion Aréně, která letos slaví dokonce 10.narozeniny. Uf, to bude náročný! Tak držte palce,) 

 

Kiss

 Nikol

NEJLEPŠÍ TIPY NA VÁNOČNÍ VÝZDOBU A BALENÍ DÁRKŮ!

NEJLEPŠÍ TIPY NA VÁNOČNÍ VÝZDOBU A BALENÍ DÁRKŮ!

AMAZING PLACE - BESÍDKA / SLAVONICE

AMAZING PLACE - BESÍDKA / SLAVONICE